×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Inauguracja połączenia Rzeszów - Newark


Dzisiaj (30.04) ruszyło połączenie z Rzeszowa do Newark w USA. Loty obsługują PLL LOT raz w tygodniu: wyloty z New Jersey odbywają się w niedziele, a ze stolicy Podkarpacia - w poniedziałki.


Dreamliner w barwach naszego narodowego przewoźnika operuje zgodnie z poniższym rozkładem (czasy lokalne):
  • LO17 Rzeszów 14:10 – 17:40 Newark (1------); 
  • LO18 Newark 19:25 – 10:10+1 Rzeszów (------7).
Połączenie z Podkarpacia do USA zostaje wznowione po 10 latach przerwy. W dzisiejszym rejsie wylotowym z Jasionki było ok. 230 pasażerów. Łącznie na pokładach szerokokadłubowych boeingów 787-8 może z kolei podróżować 252 osób: 18 w klasie biznes, 21 w premium ekonomicznej i 213 w ekonomicznej. 


- W okresie zawieszenia bezpośrednich lotów między Rzeszowem a Nowym Jorkiem potencjał tego połączenia się rozwinął. Łącznie między tymi miastami podróżuje dziś rocznie z przesiadkami ponad 35 tys. osób. Bezpośrednie rejsy są doskonałą propozycją już nie tylko na wyjazdy rodzinne. Z naszych obserwacji wynika, że z roku na rok rośnie liczba pasażerów biznesowych, m.in. dzięki przemysłowi rozwijającemu się w Dolinie Lotniczej - powiedział Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Rejsy do Newark są drugą transatlantycką trasą uruchomioną z polskich lotnisk regionalnych przez LOT. Prócz tego, od lipcja ubiegegło roku linia oferuje bezpośrednie loty z Krakowa do Chicago.


Jeśli potrzebujecie hotelu w pobliżu lotniska Newark-Liberty, to polecamy Country Inn & Suites by Radisson. Naszą recenzję z pobytu w tym obiekcie znajdziecie tutaj.

fot. Rzeszów Airport
gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie