LOT zainaugurował rejsy z Krakowa do Chicago

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 lipca 2017 12:00
59 komentarzy
LOT po prawie siedmioletniej przerwie przywrócił bezpośrednie połączenie lotnicze między Krakowem a Chicago. Dziś (3.07) rano boeing 787-8 Dreamliner po raz pierwszy obsłużył ten lot do Małopolski.
Reklama

Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LRD, obsługujący rejs LO10 z Chicago-O'Hare do Krakowa, wylądował w Polsce z nieco ponad godzinnym opóźnieniem o 11:00. Wcześniej piloci wykonali niski przelot nad pasem krakowskiego lotniska. Wypełnienie obydwu lotów, do i z Chicago, wyniosło niemal 100 proc., choć nie wszystkie miejsca były zajęte.

Przed przylotem w terminalu krakowskiego lotniska odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, Rafał Milczarski, prezes LOT-u, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, przedstawiciele władzy samorządowej, kilku senatorów i posłów oraz Walter Braunohler, konsul generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie.


- To dobra wiadomość dla Polonii, ale i mieszkańców Krakowa, Podhala i całej Małopolski. To dopiero początek dalekich tras z Krakowa. Polska już jest ważna na lotniczej mapie Europy, a dzięki decyzji rządu o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie jeszcze ważniejsza - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji.

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, podkreślił, że decyzja ma podłoże biznesowe, a Polonia jest dla przewoźnika ważną grupą docelową. Dodał, że to m.in. dzięki lojalności klientów z amerykańskiej Polonii LOT przetrwał kryzys sprzed kilku lat.

- Liczba pasażerów podróżujących między Krakowem a Chicago od 2012 r. rosła średnio o 17 proc. rocznie, a strategia LOT-u wyraźnie mówi, że nie wolno nam zmarnować takiego potencjału. Nasza współpraca z Krakowem przebiega modelowo, a moje serce cieszy się, że lecimy na tej ważnej, symbolicznej i ekonomicznie uzasadnionej trasie - powiedział Milczarski.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podkreślił, że trasa ta zwiększa potencjał biznesowy i turystyczny regionu i może być traktowana jako symbol rozwoju gospodarczego Małopolski.

- Wśród 28 nowych połączeń w Kraków Airport w 2017 r., dzisiejsza inauguracja ma szczególny charakter. Powrót bezpośrednich rejsów na trasie Kraków-Chicago był bardzo oczekiwany przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Ponad 90 tys. pasażerów rocznie podróżujących z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami to wymowny dowód na potencjał uruchamianego dzisiaj połączenia - dodał Włoszek.

fot. Dominik Sipinski

#KOREKTA: wbrew informacjom uzyskanym od pracowników LOT-u na lotnisku, wypełnienie rejsu nie było 100-proc.#
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bfd2e 2017-07-31 15:10   
gość_bfd2e - Profil gość_bfd2e
gość_7c3d6 I po co ta napinka? Bardzo proszę bez osobistych wycieczek.
gość_7c3d6 2017-07-31 13:38   
gość_7c3d6 - Profil gość_7c3d6
gość_bfd2e Po prostu jez mnie skreca od tych glupot. 787 to nie 767. Ja rozumiem, ze wielcy znawcy porownuja start przy MTOW, ale porownujcie roznice zasiegu 787 vs 767, co za tym idzie ilosc potrzebnego paliwa na dany odcinek.
Przy 35 stopniach rowniez wystartuje bez problemu do Chicago.
gość_bfd2e 2017-07-31 11:42   
gość_bfd2e - Profil gość_bfd2e
Wygląda na to, że KRK się "upiecze". Jest tylko 30st.C. Dlatego Drimek pewnie da radę. Jutro raczej pełny by nie wystartował.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama