×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT zainaugurował rejsy z Krakowa do Chicago


LOT po prawie siedmioletniej przerwie przywrócił bezpośrednie połączenie lotnicze między Krakowem a Chicago. Dziś (3.07) rano boeing 787-8 Dreamliner po raz pierwszy obsłużył ten lot do Małopolski.Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LRD, obsługujący rejs LO10 z Chicago-O'Hare do Krakowa, wylądował w Polsce z nieco ponad godzinnym opóźnieniem o 11:00. Wcześniej piloci wykonali niski przelot nad pasem krakowskiego lotniska. Wypełnienie obydwu lotów, do i z Chicago, wyniosło niemal 100 proc., choć nie wszystkie miejsca były zajęte.

Przed przylotem w terminalu krakowskiego lotniska odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, Rafał Milczarski, prezes LOT-u, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, przedstawiciele władzy samorządowej, kilku senatorów i posłów oraz Walter Braunohler, konsul generalny Stanów Zjednoczonych Ameryki w Krakowie. 


- To dobra wiadomość dla Polonii, ale i mieszkańców Krakowa, Podhala i całej Małopolski. To dopiero początek dalekich tras z Krakowa. Polska już jest ważna na lotniczej mapie Europy, a dzięki decyzji rządu o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie jeszcze ważniejsza - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas konferencji. 

Rafał Milczarski, prezes LOT-u, podkreślił, że decyzja ma podłoże biznesowe, a Polonia jest dla przewoźnika ważną grupą docelową. Dodał, że to m.in. dzięki lojalności klientów z amerykańskiej Polonii LOT przetrwał kryzys sprzed kilku lat.

- Liczba pasażerów podróżujących między Krakowem a Chicago od 2012 r. rosła średnio o 17 proc. rocznie, a strategia LOT-u wyraźnie mówi, że nie wolno nam zmarnować takiego potencjału. Nasza współpraca z Krakowem przebiega modelowo, a moje serce cieszy się, że lecimy na tej ważnej, symbolicznej i ekonomicznie uzasadnionej trasie - powiedział Milczarski.

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, podkreślił, że trasa ta zwiększa potencjał biznesowy i turystyczny regionu i może być traktowana jako symbol rozwoju gospodarczego Małopolski.

- Wśród 28 nowych połączeń w Kraków Airport w 2017 r., dzisiejsza inauguracja ma szczególny charakter. Powrót bezpośrednich rejsów na trasie Kraków-Chicago był bardzo oczekiwany przez mieszkańców Krakowa i Małopolski. Ponad  90 tys. pasażerów rocznie podróżujących z przesiadkami pomiędzy obydwoma miastami to wymowny dowód na potencjał uruchamianego dzisiaj połączenia - dodał Włoszek.

fot. Dominik Sipinski

#KOREKTA: wbrew informacjom uzyskanym od pracowników LOT-u na lotnisku, wypełnienie rejsu nie było 100-proc.#gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie