LOT: Strajku w majówkę nie będzie

27 kwietnia 2018 18:58
13 komentarzy
Sąd przychylił się dziś (27.04) do wniosku zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT i zakazał przeprowadzania strajku na podstawie referendum Związków Zawodowych.
Reklama
Oznacza to, że strajku w majówkę nie będzie i jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich naszych pasażerów, przekonują przedstawiciele przewoźnika i zachęcają, by w tych dniach korzystać z połączeń z bogatej oferty LOT-u.

Związki zawodowe Polskich Linii Lotniczych LOT zapowiedziały dziś w Warszawie strajk generalny, który miał się rozpocząć 1 maja br.

Sąd uznał argumenty LOT-u mówiące o nielegalności referendum i strajku za prawdopodobne. Teraz będzie badał to w postępowaniu sądowym.

LOT przekonuje, że referendum i strajk s nielegalne, ponieważ w związku z orzeczeniem Sądu Najwyższego nie ma w zasadzie przedmiotu sporu zbiorowego, którego dotyczyło referendum i strajk (SN uznał uchylenie Regulaminu 2010 zgodne z prawem). Przewoźnik argumentuje, że referendum z marca było już raz prowadzone we wrześniu ub. roku, a nie można prowadzić referendum dwa razy w tej samej sprawie.

Według LOT-u samo głosowanie było przeprowadzone z naruszeniami, jak np. urna "wędrująca" po budynku LOT, dopisywanie osób, które nie są pracownikami, zbieranie głosów po zakończeniu referendum, brak informacji dla pracodawcy o wyniku referendum.

W maju odbędą się pierwsze ostateczne rozprawy w sądzie drugiej instancji.

- W świetle wiążących wytycznych Sądu Najwyższego i mamy nadzieję, że ostatecznie zamkną kwestię regulaminu wynagradzania z 2010 r. Liczymy, że jeszcze w maju zatem ostateczny spór dotyczący Regulaminu Wynagradzania zostanie rozwiązany - przekonują władze spółki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
salesmenpolska 2018-04-29 11:19   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Brawo!! Choc jeden madry wyrok i szybki - powyrzucac wszystkich zeiazkowcow, zakale rozwoju tego przedsiebiorstwa! Dzialaja jak pies ogrodnika podcinajac i oczerniajac galaz z ktorej czerpia i to wcale nie najgorsze pensje. A jak sie nie podoba to do Biedronki! Tylko trzeba jeszcze chciec pracowac...
gość_c5c15 2018-04-28 18:18   
gość_c5c15 - Profil gość_c5c15
Wzmiankowany przez kilka osób brak prymusu pracy w danej firmie stosuje się do wszystkich, bez znaczenia, czy ktoś pracuje tam 20 lat czy nieco ponad dwa lata tj. od końca stycznia 2016, jak prezes R.M. Notabene prezes obejmując funkcję i zarządzanie firmą zdawać sobie powinien z realiów, faktu istnienia związków i zawartych porozumień a zatem można to samo o nim powiedziec: skoro nie potrafi sobie radzić z załogą, sytuacją w firmie i nią zarządać oraz wypełnić zobowiązań - to droga wolna i nikt go nie zmusza, aby pełnić tę funkcję na siłę.
Na obronę pracowników trzeba wspomnieć, że jeśli zarząd i pracownicy zawarli porozumienie o czasowym obniżeniu płac, to pracownikom wolno domagać się i maja podstawy dopominać się o zrealizowanie zobowiązań, skoro sytuacja była na tyle dobra aby zarząd nagrodził się sumą 2,5 mln. Chyba że po wypłacie owych 2,5 mln nagle finanse firmy są na tyle wątłe, że jej los jest niepewny, ale chyba tak nie jest?
gość_3c4dd 2018-04-28 13:28   
gość_3c4dd - Profil gość_3c4dd
ale co by mieli związkowcy w Ryanairze robić? pracować? no ale jakże to tak?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy