×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ANA chce regularnie latać do Słowenii


Japońskie linie All Nippon Airways są zainteresowane wprowadzeniem regularnych lotów między Japonią a Słowenią.


Japoński przewoźnik wyraził zainteresowanie wprowadzeniem regularnych lotów do stolicy Słowenii, Lublany, po ubiegłotygodniowym spotkaniu między dyrektorem generalnym ANA, a słoweńskim sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

ANA dąży obecnie do opracowania dwustronnej umowy o transporcie lotniczym między Japonią a Słowenią, która jest niezbędna aby uruchomić regularne loty.

Samoloty należące do ANA nie byłyby jednak nowością w tym niewielkim, alpejskim państwie. Największa japońska linia od kilku lat odpowiada bowiem za loty czarterowe do stolicy Słowenii. W bieżącym roku linia wykona łącznie pięć czarterów do Lublany szerokokadłubowym boeingiem 777-300ER, który na pokład zabierze do 264 pasażerów. Ciekawostką jest fakt, że również JAL - druga z największych japońskich linii - również pojawi się nad Ljubljanicą, wykonując czarter z Osaki.


Od kilku ostatnich lat, Słowenia odnotowuje stały napływ turystów z Japonii (w 2017 roku było ich 30 tys.), a Słoweńska Rada Turystyki umieściła Kraj Kwitnącej Wiśni wśród kluczowych dla całego państwa, rynków zagranicznych. Jednak to turyści z Korei Południowej pozostają najliczniejszą grupą turystów ze wschodniej Azji, wynika jednak z danych lokalnych organizacji turystycznych.  

Obecnie słoweńskie Ministerstwo Infrastruktury negocjuje także z Flydubai, aby osiągnąć porozumienie ws. uruchomienia lotów z Lublany do Dubaju, a także z jednym z przewoźników z Chin w celu uruchomienia lotów z Xi'an.

Słowenia to nie jedyny kraj w regionie, który leży w zainteresowaniu ANA. Według nieoficjalnych informacji przewoźnik jest bliski ogłoszenia połączeń do Pragi.

fot. Piotr Bożyk

.gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie