ANA chce regularnie latać do Słowenii

23 kwietnia 2018 08:57
6 komentarzy
Japońskie linie All Nippon Airways są zainteresowane wprowadzeniem regularnych lotów między Japonią a Słowenią.
Reklama
Japoński przewoźnik wyraził zainteresowanie wprowadzeniem regularnych lotów do stolicy Słowenii, Lublany, po ubiegłotygodniowym spotkaniu między dyrektorem generalnym ANA, a słoweńskim sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

ANA dąży obecnie do opracowania dwustronnej umowy o transporcie lotniczym między Japonią a Słowenią, która jest niezbędna aby uruchomić regularne loty.

Samoloty należące do ANA nie byłyby jednak nowością w tym niewielkim, alpejskim państwie. Największa japońska linia od kilku lat odpowiada bowiem za loty czarterowe do stolicy Słowenii. W bieżącym roku linia wykona łącznie pięć czarterów do Lublany szerokokadłubowym boeingiem 777-300ER, który na pokład zabierze do 264 pasażerów. Ciekawostką jest fakt, że również JAL - druga z największych japońskich linii - również pojawi się nad Ljubljanicą, wykonując czarter z Osaki.


Od kilku ostatnich lat, Słowenia odnotowuje stały napływ turystów z Japonii (w 2017 roku było ich 30 tys.), a Słoweńska Rada Turystyki umieściła Kraj Kwitnącej Wiśni wśród kluczowych dla całego państwa, rynków zagranicznych. Jednak to turyści z Korei Południowej pozostają najliczniejszą grupą turystów ze wschodniej Azji, wynika jednak z danych lokalnych organizacji turystycznych.

Obecnie słoweńskie Ministerstwo Infrastruktury negocjuje także z Flydubai, aby osiągnąć porozumienie ws. uruchomienia lotów z Lublany do Dubaju, a także z jednym z przewoźników z Chin w celu uruchomienia lotów z Xi'an.

Słowenia to nie jedyny kraj w regionie, który leży w zainteresowaniu ANA. Według nieoficjalnych informacji przewoźnik jest bliski ogłoszenia połączeń do Pragi.

fot. Piotr Bożyk

.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Maciek37 2018-04-24 10:12   
Maciek37 - Profil Maciek37
Lotnictwo pod pisowskim butem niszczy wszystko co jest tylko możliwe. EK chciał drugą wieczorną rotację na 777 to też nie bo może ewentualnie zagrozić LOTowskiemu SIN. Żadna linia lotnicza z Azji nie może tu latać bo pan Szpikowski i cała reszta nieudaczników wszystko tu blokuje podpierając się np ULC. Szatański pomysł z radomiem jest tylko po to aby zniszczyć Modlin nad którym nie mają kontroli. Jakieś marzenia z kosmosu o CPL są jak sny chorego psychicznie o zostaniu królem. Gdyby to od Szpikowskiego zależało to poza LOTem nie obsługiwałby żadnej innej linii lotniczej. Ten nieudacznik jest zaprzeczeniem dyr Michała Marca który był otwarty na wszystkich przewoźników bo wiedział, że lotnisko rozwija się przyciągając światowych graczy a nie bazuje na jednej linii lotniczej. Ten człowiek moim zdaniem nie nadaje się nawet na ciecia. LOT poobstawiał wszystkie miejsca przy rękawach że coraz mniej innych linii ma do nich dostęp, a port lotniczy ma obowiązek zapewnić dostęp do infrastruktury terminalowej równo wszystkim przewoźnikom. Wszystko to co się dzieje jest skandalem, tylko zmiana władzy da szansę na przywrócenie polskiego nieba dla większej ilości linii lotniczych które chciałyby tu otworzyć swoje połączenia.
gość_ec29c 2018-04-23 19:58   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Bo z Warszawy do Tokio lata LOT i robi to przez cały rok. Połączenie do Słowenii będzie raczej sezonowe.

Jeśli chodzi o mniejszą aktywność Emirates to wynika to z faktu, że Warszawa jest postrzegana jako mniej atrakcyjna dla turystów w porównaniu do Pragi i Budapesztu.

Według raportu Euromonitor 2017 Praga była 18 miastem świata z 8,5 mln turystów, Budapeszt 55 i 3,8 mln turystów, a nasze Warszawa i Kraków były 74 i 75, odpowiednio 2,8 mln i 2,5 mln turystów zagranicznych.
adam7691 2018-04-23 19:04   
adam7691 - Profil adam7691
gość_64253: za to LOT ma wolną drogę
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy