Heinemann: Ponad 4 mld euro przychodów w 2017 r.

20 kwietnia 2018 08:45
W 2017 r. przychody Gerb Heinemann wzrosły o 6,6 proc. do poziomu 4,1 mld euro.
Reklama
- Rok 2017 był dla nas bardzo udany i przyniósł nam solidny wzrost. Udało się to nam osiągnąć dzięki budowie silnej pozycji w Europie, szczególnie Europie Wschodniej z Rosją i Ukrainą, oraz w Skandynawii z Norwegią i Danią - powiedział Claus Heinemann, współwłaściciel Gebr Heinemann.

W ubiegłym roku operator nawiązał współpracę joint-venture z lokalnym partnerem w Rosji, dzięki temu zdobywając kontrakt na wyłączność operacji handlowych na lotnisku Moskwa Domodedowo.

- W tym roku spodziewamy się znaczących wzrostów sprzedaży. Chcemy zapewnić sobie silniejszą obecność w Azji i w Amerykach. Nie zapomnimy o Europie, ale potencjał wzrostu w Azji i Ameryce jest jeszcze większy - dodał Claus Heinemann.


Wydarzeniem, na które szczególnie oczekuje operator duty free z Hamburga jest otwarcie nowego lotniska w Stambule, które planowane jest na październik tego roku. Nowy turecki port lotniczy może stać się największym na świecie i to właśnie Gebr Heinemann zapewnił sobie kontrakt na operowanie powierzchni duty free na lotnisku.

- Zainwestujemy około 100 mln euro w projekt związany z lotniskiem w Stambule. Wielu z naszych pracowników jest oddelegowanych do pracy w Stambule, stąd też jest to z naszej strony znacząca inwestycja - powiedział Claus Heinemann.

fot. Fraport AG

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy