×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwa dodatkowe bombardiery we flocie LOT-u


Od maja br. na co najmniej sześć miesięcy LOT wyleasinguje dwa dodatkowe bombardiery Q400. Umowa leasingowa z Nordic Aviation Capital, od którego pochodzi także część maszyny tego typu latających aktualnie we flocie przewoźnika - ma zostać podpisana niebawem.


Bombardiery Q400, które użytkuje narodowa linia, mogą zabrać na pokład 78 pasażerów. Obsługują one głównie trasy krajowe oraz kilka międzynarodowych - przede wszystkim do najbliższych ośrodków w państwach ościennych (m.in. Pragi, Wilna, Lwowa a w przyszłości także np. do Kowna) oraz położonych w Europie Środkowo-Wschodniej i na Bałkanach (m.in. Lublany, Klużu-Napoki czy Kiszyniowa).

- Decyzja o pozyskaniu przez LOT dodatkowych Q400 wynika z troski o regularność i punktualność rejsów w czasie zbliżającego się szczytu sezonu letniego. W tym samym czasie i także w trosce o komfort pasażerów LOT stworzy kilkadziesiąt miejsc pracy przy obsłudze rejsów, w szczególności przesiadek, na Lotnisku Chopina - skomentował Konrad Majszyk, ekspert ds. PR w PLL LOT.


Nowo pozyskane samoloty latały wcześniej w greckiej linii Olympic Air.

Łącznie w parku maszynowym LOT-u jest póki co 10 sztuk bombardierów Q400. Warto jednak pamiętać, że jeden z nich (SP-EQG) pozostaje wyłączony z obsługi siatki ze względu na wypadek jakiemu uległ w styczniu br. Wtedy podczas lądowania na Lotnisku Chopina w Warszawie schowała się przednia goleń podwozia, przez co dziób maszyny uderzył o pas.

fot. Piotr Bożyk

gość_12795 - Profil
gość_12795
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie