×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jet Airways zamawiają kolejne 75 MAX-ów


Indyjskie linie lotnicze Jet Airways oraz Boeing, ogłosiły wczoraj (04.04) podpisanie umowy w sprawie zakupu 75 samolotów 737 MAX, które mają pomóc w przyszłym rozwoju linii.
Linie Jet Airways ogłosiły swoje pierwsze zamówienie na 75 samolotów MAX w 2015 r., w ramach strategii odświeżenia floty nowocześniejszymi i bardziej ekologicznymi samolotami. Dzięki nowemu zamówieniu, do floty przewoźnika dołączy kolejne 75 MAX-ów, aby wesprzeć przyszłą ekspansję linii lotniczej oraz zaspokoić rosnący popyt na loty. Według danych Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) w styczniu br. ruch pasażerski w Indiach wzrósł o 17,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r., co oznacza 41 kolejny miesiąc z dwucyfrową dynamiką wzrostu. Dostawy samolotów z pierwszego zamówienia, mają rozpocząć się w czerwcu br. 

- Nasze nowe zamówienie na dodatkowe 75 samolotów Boeing 737 MAX pozwoli nam dostarczać naszym gościom zróżnicowane i światowej klasy wrażenia. To dodatkowe zamówienie ponownie podkreśla nasze zaufanie do Boeinga, a także potwierdza nasze zobowiązanie do operowania nowoczesnymi, niezawodnymi i paliwooszczędnymi samolotami w ramach naszej floty. Współpraca Jet Airways z Boeingiem sięga 25 lat wstecz, odkąd linia lotnicza została stworzona. To zamówienie podkreśla również zaangażowanie Jet Airways w zrównoważony rozwój indyjskiego rynku lotniczego - powiedział Vinay Dube, dyrektor generalny Jet Airways.


Obecnie flota linii Jet Airways składa się ze 120 samolotów, w tym m.in 10 boeingów 777-300ER, 71 boeingów 737-800 oraz 15 ATR-ów 72-500. Poza 150 samolotami 737 MAX, linia oczekuje także na dostawę 10 boeingów 787-9. 

- Jesteśmy zaszczyceni, że Jet Airways ponownie zaufało Boeingowi, zamawiając kolejne 75 samolotów 737 MAX. Te dodatkowe samoloty pomogą Jet Airways pozostać liderem branży, łącząc doskonałe wrażenia pasażerskie z najlepszymi zdolnościami operacyjnymi - powiedział Dinesh Keskar, starszy wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży w regionie Azji, Pacyfiku i Indii. 

Linie Jet Airways obsługują loty do 65 miejsc w Indiach i za granicą. Silna indyjska sieć Jet Airways rozciąga się na cały kraj obejmując m.in metropolie i stolice indyjskich stanów. Poza granicami Indii, linie Jet Airways obsługują loty do Azji Południowo-Wschodniej, Azji Południowej, na Bliski Wschód, a także do Ameryki Północnej i Europy (Paryża, Amsterdamu i Londynu). 

Fot. Boeinggość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie