×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Za cztery lata pół miliona pasażerów


Anna Midera, prezeska lotniska w Łodzi chce, aby za cztery lata lotnisko obsługiwało pół miliona pasażerów rocznie. Ma w tym pomóc m.in. Lufthansa, która w środę (28.03) rozpoczęła regularne loty z Łodzi.


Lotnisko w Łodzi notowało dobre wyniki przewozowe do 2012 roku, kiedy obsłużyło 462 tys. pasażerów. Od tego momentu port notował spadki związane z wycofaniem się kolejnych przewoźników oraz ograniczeniem oferowania przez pozostałych.W 2013 roku z lotniska odleciał Wizz Air, rezygnując z lotów do Dortmundu i Londynu, a w 2017 roku wycofała się słoweńska Adria, która na lotnisku posiadała bazę operacyjną i operowała do Monachium, Paryża i Amsterdamu. W ub. roku w Łodzi odprawiono  tylko 207,4 tys. pasażerów, co 14 proc. mniej niż rok wcześniej i ponad połowę mniej pasażerów jak w rekordowym 2012 roku.

Midera chce powstrzymać trend spadkowy. Pojawienie się w Łodzi Lufthansy w Łodzi z lotami do do Monachium jest nadzieją na odbicie.- Będziemy dopieszczać tego przewoźnika, żeby w pierwszej kolejności doprowadzić do zwiększenia częstotliwość, a później być może rozmawiać o kolejnym hubie - mówi dr Anna Midera, prezeska Łódź Airport w rozmowie z Pasazer.com.

Według informacji Pasazer.com lotnisko prowadzi rozmowy z innymi przewoźnikami, a pięcioletnia strategia rozwoju łódzkiego lotniska może zostać zrealizowana wcześniej niż wstępnie zakładano. - Założyliśmy w krótkoterminowej strategii, że chcielibyśmy osiągnąć około 500 tys. pasażerów w ciągu pięciu lat. Realizujemy krok po kroku nasze założone cele i myślę, że to jest realne. Jestem optymistycznie nastawiona do tego procesu. Ponadto mam wspaniały zespół, więc być może uda się ten cel osiągnąć szybciej. 500 tys. pasażerów rocznie za 4 lata jest realne  - dodaje prezes Łódź Airport.

Pozytywny wpływ na łódzkie lotnisko ma mieć także dynamiczny rozwój ruchu lotniczego w Polsce. W 2017 roku po raz pierwszy w historii polskie lotniska obsłużyły w ciągu jednego roku ponad 40 mln pasażerów. To ponad 17 proc. więcej pasażerów niż rok wcześniej. - Biorąc pod uwagę rozwój rynku lotniczego, który wspólnie śledzimy. Widzimy, że liczba pasażerów w Polsce i na świecie z roku na rok rośnie, a w połączeniu z dynamicznie rozwijającą się lokalną gospodarką daje nam nadzieję na przyszłość - mówi Midera.


Lotnisko w Łodzi posiada dobrą infrastrukturę, terminal przystosowany do obsługi 2 mln pasażerów, a także drogę startową o długości 2,5 km. W ub. roku zostały zrealizowane także wszystkie inwestycje w porcie. 

Obecnie z Łodzi, oprócz lotów do Monachium, możemy polecieć na pokładzie Ryanaira do Dublina, East Midlands i Londynu Stansted, a od 12 maja także do Aten. W sezonie letnim pasażerowie będą mogli skorzystać z lotów czarterowych do Antalyi i Burgas.gość_27b4c - Profil
gość_27b4c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie