Dzień kobiet w barwach Emirates

7 marca 2018 14:11
4 komentarze
Z okazji Dnia Kobiet grupa Emirates postanowiła podkreślić rolę, jaką w firmie odgrywa żeńska część personelu. Przewoźnik przygotował krótki film przedstawiający zakres i różnorodność obowiązków pełnionych przez kobiety pracujące w Emirates.
Reklama
Film odsłania kulisy pracy kobiet z poszczególnych działów grupy Emirates wykonujących wszystkie niezbędne czynności przy obsłudze rejsu EK 225 z Dubaju do San Francisco. Samolot A380 Emirates pilotowały kapitan Patricia Bischoff z Kanady i pierwsza oficer Rebecca Lougheed z Wielkiej Brytanii, a funkcję szefa personelu pokładowego pełniła Polka Weronika Formela.

Oprócz załogi samolotu w przygotowaniach do rejsu uczestniczył zespół złożony w całości z kobiet. Do ich obowiązków należała m.in. obsługa pasażera na lotnisku nadzorowana przez koordynator ds. obsługi pasażera, operacje na płycie postojowej nadzorowane przez kontroler i kierownik zespołu ds. operacji na płycie postojowej, obsługa techniczna prowadzona przez licencjonowane mechaniczki lotnicze oraz cały szereg innych prac przy zarządzaniu ruchem lotniczym, sprzątaniu samolotu, operacjach załogi, cateringu i kontroli bezpieczeństwa.


Nad jednym lotem czuwał zespół ponad 75 kobiet przeszło 25 narodowości, co odzwierciedla różnorodność panującą w całej Grupie Emirates, która zatrudnia personel z ponad 160 krajów. W grupie pracującej nad rejsem EK 225 znajdowały się także kobiety ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wchodzące w skład zespołów technicznego, zarządzania ruchem lotniczym, bezpieczeństwa i operacji cargo.

Każdy realizowany przez nas lot wymaga ścisłej współpracy całego ekosystemu pracowników z różnych działów. Jesteśmy dumni, że w Emirates kobiety są reprezentowane na wszystkich kluczowych stanowiskach. Kobiety od samego początku współtworzyły sukces grupy, dlatego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet postanowiliśmy uczcić ich znaczący wkład w rozwój Emirates i całej branży lotniczej – powiedział Abdulaziz Al Ali, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w grupie Emirates.

Grupa Emirates zatrudnia kobiety przeszło 150 narodowości. Wśród nich znajduje się ponad tysiąc kobiet ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które zajmują rozmaite stanowiska w strukturach grupy, w tym stanowiska kierownicze i dyrektorskie. Łącznie kobiety stanowią ponad 40 proc. wszystkich pracowników Emirates, a większość pracuje jako personel pokładowy. Spośród osób pełniących funkcje kierownicze kobiety stanowią 20 proc.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2018-03-09 15:07   
wroord - Profil wroord
gość_14aa7 - tak to moj blad mialem na mysli Arabie Saudyjska a nie ZEA. Co nie oznacza ze zaraz trzeba stlamsic mnie w blocie. Blad moze zdarzyc sie kazdemu.
gość_84121 2018-03-07 19:37   
gość_84121 - Profil gość_84121
gość_14aa7: Zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety jest chyba w innym kraju Arabskim (Arabia Saudyjska?). Dobrze kojarzę, czy mam złe / nieaktualne informacje?
gość_14aa7 2018-03-07 16:05   
gość_14aa7 - Profil gość_14aa7
wroord - dlaczego szerzysz nieprawdę??? Skąd masz takie informację że w ZEA kobiety nie mogą jeździć samochodami?? Powielasz typowy stereotyp że każdy mieszkaniec europy wschodniej to pijak, złodziej, prostytutka (żeby nie napisać k u . . @)....
Chłopie, to jest Państwo od którego możemy uczyć się tolerancji i przestrzegania prawa! :-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy