×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Yanair: Nie tylko Odessa. Będzie też Kijów z Krakowa?


Linia lotnicza Yanair złożyła wniosek do ukraińskiego odpowiednika ULC o zezwolenie na regularne loty do Krakowa, nie tylko z Odessy, ale także z lotniska Żuliany w Kijowie.


Przewoźnik chciałby latać do Krakowa z dwóch ukraińskich lotnisk, podaje portal HB BiznesWczoraj (11.02) linie ogłosiły uruchomienie lotów z Krakowa do Odessy. Drugim lotniskiem, na które miałby operować Yanair z Balic, ma być port lotniczy Żuliany w Kijowie. Połączenie miałoby być wykonywane z częstotliwością 4 razy w tygodniu. Jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, loty mogłyby się rozpocząć w drugim kwartale br. Byłby to drugi, po Ukraine International Airlines, przewoźnik łączący stolicę Małopolski z Kijowem.


Yanair już w ubiegłym roku nie krył zainteresowania Krakowem. Plany uruchomienia lotów z Kijowa do stolicy Małopolski zapowiadał w październiku 2017 r. Jarosław Agafanow, dyrektor generalny ukraińskiej linii. W grudniu ub. roku połączenie na trasie do Kijowa uruchomiły linie Ukraine International Airlines, które zaoferują w br. ponad 17 tys. miejsc na lotach na główne lotnisko w Kijowie (Boryspol).

Obecnie Yanair wykonuje głównie loty czarterowe. W sieci połączeń przewoźnika znajduje się kilka regularnych tras do Gruzji i Izraela. W czerwcu 2017 roku YanAir ogłosił otwarcie nowego regularnego połączenia z lotniska w Kijowie do Tel Awiwu. Linia uruchomiła także regularne loty z Odessy do Tel Awiwu.

fot. Vestnik Kavkazagość_65ac2 - Profil
gość_65ac2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie