W Szczecinie powstanie nowy terminal cargo

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
09 lutego 2018 12:01
4 komentarze
Port Lotniczy Szczecin Goleniów podpisał list intencyjny w sprawie budowy terminala cargo. Obiekt ma spełniać najnowocześniejsze i międzynarodowe standardy obsługi frachtu lotniczego.
Reklama

Inwestycje zaprojektuje grupa kapitałowa Waimea Holding, z którą przedstawiciele podpisali list intencyjny w sprawie budowy nowego obiektu w szczecińskim porcie. Obiekt ma powstać na terenie lotniska na powierzchni około 5 tys. m kw. W III kwartale tego roku zostanie wybrany generalny wykonawca i rozpocznie się budowa terminala. Realny termin otwarcia nowego terminalu cargo to I kwartał przyszłego roku. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 30 mln złotych.

- Terminal cargo pozwalał będzie na konfekcjonowanie towarów, np. niebezpiecznych czy wartościowych. Od wielu lat obserwujemy rozwijający się rynek cargo lotniczego, który coraz bardziej dynamicznie się rozwija. Dzięki inwestycji Waimea już niedługo nasz port będzie mógł w pełni wykorzystać swoje atuty i wymagania oczekiwane przez firmy z Pomorza Zachodniego i wschodnich Niemiec - mówi Maciej Dziadosz, prezes lotniska w Szczecinie w rozmowie z GS24.pl.


Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację aby pełnić funkcję lotniczego hub-u towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Będzie to nasz drugi terminal cargo w Polsce, który wybudujemy w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego. Władze Portu obdarzyły nas pełnym zaufaniem w tym zakresie doceniając naszą pierwszą realizację na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Planujemy wybudować profesjonalny terminal oraz wyposażyć w najnowocześniejsze urządzenia, które zagwarantują szybką i sprawną obsługę frachtu lotniczego. Widzimy duży potencjał w naszej inwestycji, która z powodzeniem będzie obsługiwać dynamicznie rozwijającą się na pomorzu zachodnim branżę e-commerce - dodaje Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Nie jest to pierwsza inwestycja Waimea Holding w sektorze lotniczym, w czerwcu ub.r grupa kapitałowa Waimea otworzyła nowy terminal cargo na lotnisku w Rzeszowie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
themrmatik 2018-02-12 22:26   
themrmatik - Profil themrmatik
Poprawka: jednak pięć samolotów widać ;D
themrmatik 2018-02-12 22:23   
themrmatik - Profil themrmatik
Ciekawe czy te cztery A380 z wizualizacji kiedyś przylecą do Szczecina ;D
cenzi42 2018-02-12 18:30   
cenzi42 - Profil cenzi42
A kiedy terminal pasażerski zostanie zrobiony?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama