×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa TUI odebrała pierwszego Boeinga 737 MAX


TUI Group świętuje dzisiaj (30.01) dostawę pierwszego samolotu 737 MAX. Celem modernizacji floty jest uczynienie lotów bardziej ekonomicznymi i przyjaznymi środowisku naturalnemu.


Od 2013 roku, TUI zamówiło łącznie 70 samolotów Boeing 737 MAX. Model 737 MAX zapewnia najwyższą wydajność, niezawodność i komfort pasażerów na rynku wąskokadłubowców, dzięki zastosowaniu najnowszych silników CFM International LEAP-1B, skrzydeł Advanced Technology, wnętrza Boeing Sky, dużych monitorów pokładowych i innych ulepszeń. Wzrost wydajności maszyn,  pomógł uczynić model MAX najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga z ponad 4300 zamówieniami od 92 klientów na całym świecie. 

- Samolot 737 MAX doskonale pasuje do grupy TUI, dzięki 14-procentowej redukcji emisji dwutlenku węgla i mniejszemu o 40 procent śladowi dźwiękowemu, które wspierają zaangażowanie linii lotniczych w zrównoważony rozwój; Czujemy się zaszczyceni ciągłym zaufaniem TUI Group do naszych produktów i wyczekujemy wielu dostaw samolotów MAX, które są przed nami - powiedział Monty Oliver, wiceprezes ds. sprzedaży w Europie, Boeing Commercial Airplanes.


Pierwszy dostarczony 737 MAX będzie obsługiwany przez TUI fly Belgium. Samolot przyleciał do Brukseli ze Seattle, z międzylądowaniem na Islandii. Do końca 2018 roku, grupa TUI odbierze kolejnych osiem samolotów 737 MAX. Maszyny te będą użytkowane przez TUI w Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Pierwszy MAX dla TUI fly Germany, zostanie dostarczony na początku przyszłego roku. Po dostarczeniu pierwszego MAX-a do Belgii, TUI będzie oczekiwać na dostawę pozostałych 51 modeli 737 MAX 8 oraz 18 sztuk modelu 737 MAX 10. TUI jako pierwszy europejski operator wybrał najnowszego i największego członka rodziny samolotów 737 MAX. Niemiecki koncern turystyczny TUI, złożył także zamówienie na cztery Boeingi 787 Dreamliner. Odnowa floty ma się planowo zakończyć do 2023 roku.

Fot. Boeing


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie