Grupa TUI odebrała pierwszego Boeinga 737 MAX

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
30 stycznia 2018 12:10
TUI Group świętuje dzisiaj (30.01) dostawę pierwszego samolotu 737 MAX. Celem modernizacji floty jest uczynienie lotów bardziej ekonomicznymi i przyjaznymi środowisku naturalnemu.
Reklama

Od 2013 roku, TUI zamówiło łącznie 70 samolotów Boeing 737 MAX. Model 737 MAX zapewnia najwyższą wydajność, niezawodność i komfort pasażerów na rynku wąskokadłubowców, dzięki zastosowaniu najnowszych silników CFM International LEAP-1B, skrzydeł Advanced Technology, wnętrza Boeing Sky, dużych monitorów pokładowych i innych ulepszeń. Wzrost wydajności maszyn, pomógł uczynić model MAX najszybciej sprzedającym się samolotem w historii Boeinga z ponad 4300 zamówieniami od 92 klientów na całym świecie.

- Samolot 737 MAX doskonale pasuje do grupy TUI, dzięki 14-procentowej redukcji emisji dwutlenku węgla i mniejszemu o 40 procent śladowi dźwiękowemu, które wspierają zaangażowanie linii lotniczych w zrównoważony rozwój; Czujemy się zaszczyceni ciągłym zaufaniem TUI Group do naszych produktów i wyczekujemy wielu dostaw samolotów MAX, które są przed nami - powiedział Monty Oliver, wiceprezes ds. sprzedaży w Europie, Boeing Commercial Airplanes.


Pierwszy dostarczony 737 MAX będzie obsługiwany przez TUI fly Belgium. Samolot przyleciał do Brukseli ze Seattle, z międzylądowaniem na Islandii. Do końca 2018 roku, grupa TUI odbierze kolejnych osiem samolotów 737 MAX. Maszyny te będą użytkowane przez TUI w Belgii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Pierwszy MAX dla TUI fly Germany, zostanie dostarczony na początku przyszłego roku. Po dostarczeniu pierwszego MAX-a do Belgii, TUI będzie oczekiwać na dostawę pozostałych 51 modeli 737 MAX 8 oraz 18 sztuk modelu 737 MAX 10. TUI jako pierwszy europejski operator wybrał najnowszego i największego członka rodziny samolotów 737 MAX. Niemiecki koncern turystyczny TUI, złożył także zamówienie na cztery Boeingi 787 Dreamliner. Odnowa floty ma się planowo zakończyć do 2023 roku.

Fot. Boeing
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama