Norwegian z argentyńskim certyfikatem lotnictwa

30 stycznia 2018 08:01
Norwegian Air Argentina otrzymał w piątek (27.01) certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) od argentyńskiego rządu.
Reklama
Dokument uznaje przewoźnika za komercyjną linię lotniczą i poświadcza, że spełnia normy bezpieczeństwa i jakości do wykonywania operacji i działań lotniczych, zgodnie z prawem Republiki Argentyńskiej.

- Jesteśmy zadowoleni z otrzymania pozwolenia od rządu argentyńskiego i dziękujemy ministrowi transportu Guillermo Dietrichowi i jego zespołowi za zaufanie dla naszej linii. To wydarzenie przybliża nas do rozpoczęcia naszej działalności w Argentynie - powiedział Bjørn Kjos, dyrektor zarządu Norwegiana.


Norwegian Air Argentina zostały utworzone w marcu 2017 r. W dniu 11 grudnia ub. roku argentyński rząd przyznał linii 152 sloty; wśród nich 72 na kierunki krajowe i 80 na międzynarodowe. Linia otrzymała swój pierwszy samolot boeinga 737-800 w połowie stycznia.

- To kamień milowy w naszych działaniach w Argentynie. Teraz koncentrujemy się na tym, by wkrótce rozpocząć loty, stworzyć miejsca pracy i przyczynić się do pobudzenia lokalnej gospodarki - dodał Ole Christian Melhus, dyrektor Norwegian Air Argentina.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy