×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Olsztyn - Mazury z europejskim certyfikatem ULC


Na początku stycznia br. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury otrzymał certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zgodny z nowym rozporządzeniem Komisji Europejskiej.


Certyfikat potwierdza, że lotnisko spełnia wszystkie wymagania europejskie w zakresie zasad funkcjonowania portu lotniczego m.in; procedury bezpieczeństwa związane z wykonywaniem operacji lotniczych, kwalifikacje personelu, wytyczne dotyczące wyposażenia lotniska czy jego infrastruktury.

Za nim jednak Port Lotniczy Olsztyn-Mazury otrzymał europejski certyfikat, legitymował się dokumentem wydanym przez ULC, który opierał się o standardy i przepisy krajowe. Wraz z nowym rozporządzeniem Komisji Europejskiej, które ujednoliciło procedury i wymagania dla portów lotniczych w całej Europie, został wprowadzony nowy system certyfikacji.


Oprócz gwarancji bezpieczeństwa dla pasażerów, nowy dokument jest bardzo ważną informacją dla przewoźników lotniczych obecnych już na lotnisku, ale również i dla linii lotniczych planujących uruchomienie swoich lotów z Szyman.
gość_00223 - Profil
gość_00223
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie