Olsztyn - Mazury z europejskim certyfikatem ULC

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
26 stycznia 2018 09:43
1 komentarz
Na początku stycznia br. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury otrzymał certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zgodny z nowym rozporządzeniem Komisji Europejskiej.
Reklama

Certyfikat potwierdza, że lotnisko spełnia wszystkie wymagania europejskie w zakresie zasad funkcjonowania portu lotniczego m.in; procedury bezpieczeństwa związane z wykonywaniem operacji lotniczych, kwalifikacje personelu, wytyczne dotyczące wyposażenia lotniska czy jego infrastruktury.

Za nim jednak Port Lotniczy Olsztyn-Mazury otrzymał europejski certyfikat, legitymował się dokumentem wydanym przez ULC, który opierał się o standardy i przepisy krajowe. Wraz z nowym rozporządzeniem Komisji Europejskiej, które ujednoliciło procedury i wymagania dla portów lotniczych w całej Europie, został wprowadzony nowy system certyfikacji.


Oprócz gwarancji bezpieczeństwa dla pasażerów, nowy dokument jest bardzo ważną informacją dla przewoźników lotniczych obecnych już na lotnisku, ale również i dla linii lotniczych planujących uruchomienie swoich lotów z Szyman.

Ostatnie komentarze

gość_74f8f 2018-02-12 19:34   
gość_74f8f - Profil gość_74f8f
Jutro węgierska linia ma ogłosić nowe połączenie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama