×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA: Wzrost o 16,4 proc. w 2017 r.


Linie lotnicze Ukraine International Airlines przewiozły w 2017 r. prawie 7 mln pasażerów, zwiększając ruch o 16,4 proc. Ruch pasażerski przewoźnika na lotnisku Kijów-Boryspol wzrósł  o 18 proc., do 6,25 mln pasażerów.


Ruch tranzytowy UIA na rejsach regularnych wyniósł 54,1 proc. Tranzyt krajowy zwiększył się o 16 proc, do 543,4 tys. pasażerów a międzynarodowy został zwiększony o 22 proc., do 2,68 mln pasażerów. W 2017 r. linia wykonała 65,4 tys. lotów, o 16,6 proc. więcej niż w 2016 r. Średni współczynnik wypełnienia wyniósł 80 proc.

Ubiegły roku okazał się trudny, a zarazem obiecujący. Przewieźliśmy 40-milionowego pasażera, odnowiliśmy flotę i zaoferowaliśmy podróżującym naszą nową koncepcje tanich biletów, która umożliwia przy wczesnej rezerwacji zakup biletów po najniższych możliwych cenach. Zgodnie z naszą strategią, w tym roku będziemy dalej rozwijać hub na naszym lotnisku w Kijowie. Rozpoczniemy także wykonywać loty boeingiem 777 - pierwszy raz na Ukrainie. Wprowadzenie tego samolotu poprawi komfort naszych pasażerów na lotach długodystansowych. Nasz cel pozostaje niezmienny - dążymy do tego, aby stać się wiodącym przewoźnikiem sieciowym w Europie Wschodniej - powiedział Yuri Miroshnikov, dyrektor generalny Ukraine International Airlines.


UIA uruchomiła w minionym roku nowe połączenia z Kijowa do Bergamo, Budapesztu, Krakowa. Ponadto przewoźnik rozpoczął bezpośrednie loty z Zaporoża do Tel Awiwu i Batumi, a także z Czerniowiec do Bergamo. Linia zwiększyła częstotliwość na trasach między Kijowem a Pekinem, Kolombo, Düsseldorfem, Wilnem, Brukselą i Madrytem.

W związku z programem odnowienia i rozbudowy floty w 2017 r. UIA odebrała pięć samolotów Boeing 737-800NG, w tym dwa zupełnie nowe. W międzyczasie przewoźnik wycofał trzy samoloty Boeing 737 Classic i zwrócił je leasingodawcy. Obecnie linia w swojej flocie posiada 42 samoloty o średnim wieku 11 lat.


fot. Wikimedia Commons


Reklama


Booking.com
gość_7b68a - Profil
gość_7b68a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie