×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair naruszył warunki umowy przewozu?


Wczoraj (15.01) Ryanair wprowadził nową politykę bagażową. Na lotach z/do Izraela za bagaż podręczny trzeba dopłacić - informują pasażerowie.


Wprowadzone 15 stycznia zmiany w polityce bagażowej dotyczą głównie bagażu podręcznego: 
  • niższe opłaty za bagaż rejestrowany; 105 PLN zamiast 150 PLN
  • wyższe limity wagowe bagażu rejestrowanego; 20 KG zamiast 15 KG
  • 2 bagaże podręczne w cenie biletu dla wszystkich pasażerów
  • pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi, z których większy zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku.  
Jak wynika z relacji pasażerów napływających do naszej redakcji oraz pojawiających się na lotniczych forach, przewoźnik na lotach z/do Izreala za bezpłatny (większy) bagaż podręczny (standardowy wymiar 55cm x 40cm), jeśli ma zgodnie z nowymi zasadami trafić do luku bagażowego, zaczął pobierać opłatę w wysokości 50 EUR. 

Do takiej sytuacji miało dojść m.in. podczas poniedziałkowego rejsu z Gdańska do Tel Awiwu. Jak relacjonują pasażerowie lotu FR1693 jedna trzecia podróżujących do Izraela została poproszona o dopłatę. 


Jeżeli informacje dotyczące pobierania opłat za przewiezienie bagażu podręcznego w luku samolotu się potwierdzą, oznacza to, że irlandzki przewoźnik narusza warunki zawartych ze swoimi klientami umów przewozu. Pasażerowie nabyli bowiem bilety na warunkach obowiązujących w dniu ich wystawienia i powinni mieć prawo do podróżowania bez dodatkowych opłat z bagażem w pierwotnie ustalonej liczbie i określonej wadze. Techniczna czynność nadania bagażu podręcznego do luku samolotu nie powinna zatem być związana z żadnymi nieprzewidzianymi wcześniej dopłatami. Również ewentualna późniejsza zmiana cennika czy struktury tych opłat nie powinna mieć wpływu na warunki obowiązujące klientów posiadających już bilety na przelot na danej trasie. 

- 15 stycznia br. wprowadziliśmy nową politykę przewozu bagażu, zgodnie z którą tylko pasażerowie, którzy mają pierwszeństwo wejścia na pokład (priority lub bilety taryfy Plus) mogą zabrać do kabiny dwie sztuki bagażu podręcznego. Wszyscy pozostali klienci (non-priority) nadal mogą podróżować z dwoma bagażami podręcznymi w cenie biletu. Mniejszy bagaż mogą zabrać do kabiny, natomiast drugi, większy zostanie bezpłatnie przewieziony w luku. Jednak ze względu na dodatkowe środki bezpieczeństwa na lotach do Izraela, poinformowaliśmy klientów, że pasażerowie podróżujący do tego kraju, którzy nie wykupili pierwszeństwa wejścia na pokład, nie będą mogli przywieźć ze sobą większego bagażu podręcznego. Klienci otrzymali propozycję zakupu pierwszeństwa wejścia na pokład (w celu wniesienia 2 bagaży) lub nadania bagażu rejestrowanego, którego limit wagowy został zwiększony, a cena obniżona. Wszyscy klienci podróżujący do/z Izraela z wyprzedzeniem otrzymali odpowiednie informacje drogą mailową - przekazała w oświadczeniu Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej.  

fot. Piotr Bożyk

#AKTUALIZACJA: 16.01.2018, godz. 12.11; dochodzi oświadczenie O. Pawlonki#


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie