Lotnisko w Dżuddzie będzie otwarte w maju 2018

Anna Markowska - Profil Anna Markowska
02 stycznia 2018 09:01

Jeden z największych portów lotniczych w Arabii Saudyjskiej przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów. 


Reklama

Jak ogłosił Abdul Hakim Al-Tamimi, szef Generalnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego Arabii Saudyjskiej (GACA), otwarcie i pilotażowe operacje nowego lotniska im. Króla Abdula Aziza w Dżuddzie odbędą się maju 2018 roku.

Międzynarodowe lotnisko im. Króla Abdula Aziza w Dżuddzie jest wielkim projektem. Obejmuje 810 tys. metrów kwadratowych terminali. W porcie pasażerowie będą mogli skorzystać z 200 stanowisk odprawy i 80 punktów samoobsługowych. Operacje lotnicze będą mogły być realizowane jednocześnie dla 70 samolotów połączonych z terminalem oraz 28 maszyn stacjonujących na płycie lotniska.Lotnicza inwestycja w Dżuddzie nie jest ostatnią w Arabii Saudyjskiej. Podczas konferencji „Rekonstrukcja regionu Makka" Abdul Hakim Al-Tamimi, szef Generalnego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (GACA) podkreślił również znaczenie nowego międzynarodowego lotniska Taif, które będzie wspierało port im. Króla Abdula Aziza w Dżuddzie. - GACA wyznaczył nowe międzynarodowe lotnisko Taif dla sektora prywatnego. Zapewni ono wygodę turystom oraz pielgrzymom z Umrah i Hajj. Oczekuje się, że lotnisko zostanie otwarte w grudniu 2020 roku – dodał Al-Tamimi.

W Arabii Saudyjskiej transport lotniczy jest zauważalnie preferowany przez pielgrzymów Umrah i Hajj, zarówno tych z Królestwa, jak i spoza niego. Według statystyk liczba pielgrzymów hadżdżskich przybywających do Arabii Saudyjskiej drogą lotniczą w 2017 r. wyniosła prawie 1,7 mln. W tym samym czasie ponad 5,5 mln pielgrzymów Umrah skorzystało z tego środka transportu.

Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama