Hamburg: 17-milionowy pasażer odprawiony w 2017 roku

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
20 grudnia 2017 10:00
Po raz pierwszy w historii portu lotniczego w Hamburgu, przekroczona została granica 17 milionów pasażerów odprawionych w jednym roku.

Reklama

17-milionowym pasażerem w 2017 roku był Pan Timo Heidhorn, który w poniedziałek (18.12) podróżował z Hamburga na pokładzie Lufthansy. Jubileuszowy pasażer został powitany przy stanowisku check-in przez Michaela Eggenschwilera, dyrektora generalnego Hamburg Airport oraz przez Silke Wobken, dyrektor sprzedaży grupy Lufthansa dla północnych Niemiec.

-Podróżujący z Niemiec północnych jeszcze bardziej skorzystali z różnorodnej sieci połączeń linii lotniczych na lotnisku w Hamburgu niż w poprzednich latach. Pokazuje to, że lotnisko w Hamburgu wypełnia publiczny obowiązek zapewnienia regionowi mobilności - powiedział Michael Eggenschwiler.

- Na początku 2017 roku nie mogliśmy uwierzyć, że liczba pasażerów znów będzie wzrastać tak silnie. Ale ten wzrost od siedmiu do ośmiu procent podkreśla trend: latanie dzisiaj to znacznie więcej niż doroczna przerwa wakacyjna lub wyjazd o charakterze biznesowym. Samolot stał się całkowicie normalnym środkiem transportu; dla niektórych osób jest to normalna część życia rodzinnego. Łączy przyjaciół i znajomych ponad granicami, a nawet kontynentami - dodał Eggenschwiler.


Partnerem lotniska w Hamburgu od wielu lat są line Lufthansa. Od czasu przywrócenia Lufthansy w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, współpraca między linią lotniczą a lotniskiem wciąż się rozwijała, a Lufthansa Technik ma tu swoją bazę.

- Wszystkie linie lotnicze z Grupy Lufthansa, w tym Eurowings, Austrian Airlines, Brussels Airlines i Swiss, łączą Hamburg z Europą i światem - podkreśla Silke Wobken. - Wspólnie powitaliśmy w tym roku znacznie ponad 7 milionów pasażerów na ponad 61 000 lotów i przewidujemy dalszy, silny wzrost liczby pasażerów w 2018 r. - dodaje.

Loty Lufthansy do Frankfurtu i Monachium to najbardziej popularne pod względem liczby pasażerów trasy z lotniska w Hamburgu. W 2016 roku z lotniska w Hamburgu skorzystało ponad 16,2 miliona pasażerów. Na lotnisko w północnych Niemczech loty z Polski wykonują linie easyJet z Krakowa (do 23 marca 2018 r.), Ryanair z Katowic (sezonowo), Wizz Air z Gdańska oraz Polskie Linie Lotnicze LOT z Warszawy.

Fot. mat. prasowe Hamburg Airport, Michael PennerReklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama