LOT połączy Warszawę z Kownem na Litwie

5 grudnia 2017 14:07
23 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią  połączenie  pomiędzy Warszawą z Kownem na Litwie. Pierwszy rejs został zaplanowany na 21 maja 2018 roku.
Reklama
LOT obsłuży sześć połączeń tygodniowo w każdą stronę. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który posiada na pokładzie 78 foteli w trzech klasach: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Podróż między Warszawą i Kownem potrwa ok. 1 godz. 10 minut.

Z Warszawy do Kowna przewoźnik będzie latał codziennie oprócz sobót. Start z Lotniska Chopina zaplanowany jest o godz. 22:35, a lądowanie w Kownie o godz. 0:45 (czasu miejscowego). Z Kowna do Warszawy pasażerowie będą zaś mogli dotrzeć LOT-em codziennie oprócz niedziel o godz. 06:15, żeby - po uwzględnieniu różnicy czasu - wylądować w stolicy Polski o 06:25.

- LOT konsekwentnie zwiększa obecność na Litwie, która jest dla nas ważnym środkowoeuropejskim rynkiem. Jesteśmy przekonani, że Kowno jako istotny ośrodek i drugie największe miasto na Litwie będzie cieszyło się zainteresowaniem pasażerów z Polski i innych regionów świata. Z drugiej strony, poprzez zaproponowany rozkład połączeń LOT umożliwia pasażerom z regionu Kowna dostęp poprzez hub w Warszawie do bogatej siatki połączeń, w skład której wchodzi już prawie 80 kierunków w Europie, Ameryce Północnej i Azji - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT.


Wcześniej LOT był obecny w porcie lotniczym w Kownie od 14 lipca do 18 sierpnia br. podczas modernizacji drogi startowej Wilnie. Z tego powodu główne litewskie lotnisko było wówczas tymczasowo zamknięte, a większość rejsów przekierowana właśnie do Kowna. Przewoźnik zdecydował, że jest potencjał biznesowy w uruchomieniu całorocznego połączenia do Kowna z jednoczesnym utrzymaniem częstotliwości operacji do Wilna (pięć razy dziennie oprócz niedziel, kiedy jest o jeden rejs dziennie mniej).

Oprócz tego latem LOT znów uruchomi sezonowe rejsy do Połągi nad Morzem Bałtyckim. Tutaj przewoźnik będzie latał sześć razy w tygodniu.

- Cieszymy się, że duży europejski przewoźnik, jakim jest LOT, docenia znaczenie lotniska w Kownie oraz jego zdolność do obsługi rosnącej liczby pasażerów i rejsów. Fakt, że LOT wznawia operacje na lotnisku w Kownie, oznacza, że drugi co do wielkości litewski port lotniczy nie będzie już oferował jedynie połączeń tzw. tanich linii. Ponadto nowa trasa do Warszawy pomoże pasażerom biznesowym i turystom z Kowna o wiele łatwiej dotrzeć do innych dużych miast w Europie i na całym świecie - mówi Olaf Martens, dyrektor lotniska w Kownie.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_89f27 2017-12-10 20:48   
gość_89f27 - Profil gość_89f27
Niech że oni nareszcie przemalują te Bombardiery, bo Eurolot padł już dwa lata temu a oni latają w ich barwach. Z jednej strony kupują Dreamlinery i Maxy a z drugiej strony dziadują na całego.
Marcin14 2017-12-06 15:12   
Marcin14 - Profil Marcin14
@gość_1deac, no niekoniecznie gdybanie, bo podajemy często sensowne argumenty. Jednak, jak zauważasz, nie znamy potoków pasażerskich i ich rodzajów, a do tego rzeczywiście są obecnie bardzo dobre symulacje. Za wieloma decyzjami kryje się jednak polityka i tę często dość łatwo jest określić.
gość_1deac 2017-12-06 09:53   
gość_1deac - Profil gość_1deac
@malin "Też mnie to zaciekawiło - 3 klasy mają w Dash? Biznes, economy premium? Naprawdę? Czym się różnią od economy? Pusty fotel z boku i lepsze wino podczas godzinnego lotu?"
Jeśli "dziwią" ciebie takie rzeczy, to znaczy że nie latasz LOTem, ale mimo wszystko się wypowiadasz. Tak, nawet w Dashu, w Biznesie fotel obok jest pusty, i dostajesz posiłek na tacy, pełen wybór napojów itd. Podobnie w Premium - posiłek na tacy, napoje itd. W Ekonomii - Prince Polo i napoje gorące /woda. Tylko chce zaznaczyć, że klasa Biznes to głównie inne udogodnienia - inne warunki rezerwacji, dowolna zmiana biletów, rejsów, większy limit bagażu, przejście przez security, Lounge itd. Rzeczywiście, na tak krótkich lotach serwis stricte pokładowy ma mniejsze znaczenie, ale w połączeniach tranzytowych przez Warszawę, szczególnie kiedy drugi odcinek jest wykonywany dużym samolotem, jest ciągłość serwisowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy