Air France-KLM pogłębiają współpracę z Jet Airways

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
29 listopada 2017 11:00
Linie lotnicze Air France-KLM oraz Jet Airways podpisały umowę o pogłębionej współpracy w rozwijaniu operacji lotniczych pomiędzy Europą i Indiami.
Reklama

Podpisany dokument jest kolejnym krokiem w rozwijaniu współpracy pomiędzy przewoźnikami, która nawiązana została w 2014 r. Współpraca ta została rozszerzona w 2016 r. poprzez wprowadzenie wachlarza umów code-share na połączeniach pomiędzy Europą, Ameryką a także hubami Jet Airways w Bombaju oraz Delhi w Indiach, realizowanych przez huby Air France-KLM w Amsterdamie i Paryżu.

- Air France-KLM oraz Jet Airways zawiązują pierwsze porozumienie tego typu na rynku europejsko-indyjskim, jednego z kluczowych rynków Grupy w strategii na najbliższe lata. Wprowadzamy innowację w branży lotniczej po raz pierwszy oferując połączenia pomiędzy dwoma umowami o partnerstwo: pogłębioną współpracą na trasach pomiędzy Europą i Indiami z Jet Airways, oraz joint venture pomiędzy Air France-KLM na trasach pomiędzy Ameryką Północną i Europą, w ten sposób przyłączając Indie do olbrzymiej siatki połączeń transatlantyckich przez huby w Paryżu Charles de Gaulle oraz Amsterdamie Schiphol. Przy 1,2 mln pasażerów przewiezionych pomiędzy Indiami i Europą przez Grupę oraz naszego indyjskiego partnera, z których połowa kontynuowała podróż do Ameryki Północnej potwierdzamy nasze ambicje by zaoferować klientom rozbudowaną siatkę połączeń i unikalny, dopracowany produkt dostosowany do ich potrzeb, wraz z najlepszymi produktami i obsługą - powiedział Jean-Marc Janaillac, prezes Air France-KLM.


- Umowa o pogłębionej współpracy pomiędzy Jet Airways, Air France i KLM, podpisana w 25 rocznicę działalności Jet Airways i 70 rocznicę obecności Air France w Indiach, oznacza kolejny etap w naszej podróży polegającej na oferowaniu naszym cennym gościom większego wyboru, łączności oraz komfortu poprzez nasze połączone siatki globalnych połączeń. Zainicjowanie tego historycznego rozwoju powoduje, że przyszłość jest ekscytująca, a stworzona ekscytująca nowa jakość przyniesie gigantyczne korzyści naszym klientom - powiedział Naresh Goyal, prezes Jet Airways.


Na mocy porozumienia trzej przewoźnicy będą wspólnie rozwijali swoją ofertę, która w tym momencie składa się z trzech siatek połączeń obejmujących 44 miasta w Indiach oraz 106 kierunków w Europie. Strony porozumienia usprawnią przesiadki, dostosują programy lojalnościowe Flying Blue oraz JetPrivilege, będą koordynować sprzedaż biletów oraz usług, a także dostosują czas połączeń tak aby zaoferować jak najwygodniejsze przesiadki. Co więcej, nowe porozumienie będzie uzupełniać istniejącą współpracę pomiędzy Air France-KLM oraz liniami Delta Air Lines.


Wraz w podpisanym porozumieniem o pogłebionej współpracy, oddziały Air France KLM Cargo oraz Jet Airways Cargo podpisały list intencyjny w sprawie wzmocnienia współpracy w sektorze cargo.

W sezonie zimowym 2017-18 linie lotnicze Air France, KLM oraz Jet Airways oferują 64 loty tygodniowo między hubami w Paryżu i Amsterdamie a czterema kierunkami w Indiach: Delhi, Bombajem, Bengalurem oraz Chennai.

fot. Tomasz Śniedziewski, BriYYZ (Flickr/CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama