flydubai lata MAX-ami do Bangkoku

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
27 listopada 2017 08:30
Arabska linia flydubai, należąca do Emirates Group, rozpoczęłą loty boeingami 737 MAX 8. Przewoźnik w pierwszej kolejności wprowadził samoloty na dalekodystansową trasę do Bangkoku - wynika z danych OAG Schedules Analyser.
Reklama

Rejsy z Dubaju do Bangkoku trwają ponad sześć godzin, a powrót - ponad siedem godzin. To tym samym jedno z dłuższych połączeń obsługiwanych obecnie wąskokadłubowymi boeingami 737 MAX 8. flydubai lata między swoją główną bazą a stolicą Tajlandii raz dziennie.

Decyzja o wprowadzeniu nowego, bardziej wydajnego samolotu w pierwszej kolejności na stosunkowo długiej trasie do Bangkoku to efekt bardzo dużego popytu na tę trasę i równocześnie stosunkowo niskich marż. flydubai oferuje drugi lot dziennie na tej trasie obsługiwany boeingami 737-800. Spółka-matka linii, Emirates, lata między tymi miastami aż sześć razy dziennie, z czego cztery loty są wykonywane airbusami A380. Do tego raz dziennie lata Thai Airways.

Decyzja to też oznaka tego, że flydubai zamierza wykorzystywać nowe boeingi przede wszystkim na trasach średnio- i dalekodystansowych.

Arabski przewoźnik wprowadził już także MAX-y na trasę do Kuwejtu (codziennie od 20 listopada). Od 23 grudnia linia poleci najnowszymi samolotami wąskokadłubowymi do Pragi (codziennie), a od 24 grudnia - do Kijowa-Żulian (również codziennie). Od 1 stycznia MAX-y obsłużą rejsy do Moskwy-Szeremietiewa, a od 5 stycznia do Bukaresztu. W dalszych planach jest wprowadzenie maszyn na trasy do Belgradu i Asmary w Erytrei. flydubai wykorzysta MAX-y także do obsługi pojedynczych lotów w regionie (do Muskatu w Omanie i Bahrajnu).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama