Eurowings nie przejmie trasy Kraków - Berlin

25 listopada 2017 10:18
16 komentarzy
Wbrew wcześniejszym informacjom, Eurowings nie przejmie obsługi lotów na trasie z Krakowa do Berlina-Tegel, do końca października obsługiwanych przez airberlin. Bilety na rejsy zniknęły z systemu rezerwacyjnego spółki.
Reklama
Należąca do Lufthansa Group niskokosztowa linia lotnicza zapowiadała pierwotnie, że przejmie trasę Kraków-Berlin od 15 stycznia 2018 r. Eurowings chciały obsługiwać to połączenie raz dziennie, czyli znacznie rzadziej niż airberlin, który latał aż cztery razy dziennie.

Jednak bilety na tę trasę zniknęły z systemu rezerwacyjnego linii. Wycofane ze sprzedaży zostały również połączenia z Berlina-Tegel do Kopenhagi, Goteborga, Karlsruhe/Baden-Baden, Malagi, Mediolanu-Malpensy, Santa Cruz de la Palma i Sztokholmu-Arlandy. Na kilku innych tras opóźniono początek lotu.


To zapewne efekt problemów formalno-prawnych związanych z przejmowaniem działalności airberlin przez Lufthansa Group. Koncern zadeklarował gotowość zapłacenia 210 mln euro za dwie spółki-córki airberlin, w tym firmę LGW, właściciela floty bombardierów Q400 m.in. latających do Krakowa. Lufthansa chce też przejąć 80 samolotów airberlin oraz ok. 3 tys. pracowników. Jednak do momentu otrzymania zgody urzędu antymonopolowego nie może przelać ani euro na konto airberlin lub spółek-córek tej linii.

Docelowo wszystkie samoloty przejęte przez Lufthansa Group od airberlin, w tym flota bombardierów Q400 LGW, mają latać w barwach niskokosztowej marki Eurowings.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec29c 2017-11-28 00:12   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Podsumowując:

1) cztery razy dziennie na Q400 opłaca się tylko wielkiemu biznesowi i administracji
2) raz dziennie Eurowings nie opłaca się nikomu
3) konkurencja Ryan- Easy na tej trasie to pełna fantastyka
4) zapewne Ryan stosuje zarządzanie wartością samolotu i załogi w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia: godziny do Krakowa są, poza czwartkami i środami, z kategorii ni przypiął, ni wypiął, ale ceny bardzo atrakcyjne.
5) Katowice na rynku Południe - Niemcy rządzą tylko na trasie do Dortmundu, 18 razy w tygodniu sprawia, że wszyscy chcący lecieć z Południa do zagłębia Ruhry i na odwrót rozważą lot z/do Katowic.
pawwoj 2017-11-27 08:20   
pawwoj - Profil pawwoj
gość_22381: może jakieś relnium? Nie ekscytuj się tak bardzo :)
gość_22381 2017-11-26 14:11   
gość_22381 - Profil gość_22381
gość_18306 Wytłumacz mi kim ty jesteś i dlaczego piszesz takie głupoty. Głupoty które aż kipią!!! Ty umiesz się posługiwać wyszukiwarką lotów?! Po co takie brednie wypisujesz? Ja na miejscu linii lotniczych to śledziłbym wszystkie komentarze i jak ktoś taki jak ty coś takiego kłamliwego umieszcza to albo dobrowolnie wpłaca jakąś ustaloną kwotę na rzecz instytucji charytatywnej albo sprawa w sądzie i żądanie konkretnego odszkodowania za szkalowanie. Raz na zawsze tacy jak ty i pseudo eksperci lotniczy zamknęliby się.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy