×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air: Pięć nowych tras z Londynu-Luton


Wizz Air zapowiedział dodanie czterech kolejnych airbusów A320 do bazy w Londynie-Luton. Dzięki temu w 2018 r. linia poleci ze stolicy Wielkiej Brytanii do Bratysławy, Larnaki, Lwowa, Talinna i Tirany.Połączenia do Larnaki i Tirany ruszą pod koniec maja 2018 r. Na Cypr linia poleci codziennie, a do Tirany we wtorki, czwartki i soboty. Codzienne loty do Bratysławy ruszą 20 czerwca, natomiast do Tallinna i Lwowa Wizz Air poleci od połowy września. Do stolicy Estoniii przewoźnik będzie latał w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele, a do Lwowa - we wtorki, czwartki i soboty. 

Zmiany będą możliwe dzięki powiększeniu bazy w Luton - jedynej zachodnioeuropejskiej bazie przewoźnika - z obecnego jednego do pięciu samolotów.

Dodatkowo od wiosny codziennie będą odbywać się loty do Tel Awiwu (od 25 marca - obecnie cztery tygodniowo) i Suczawy (od 20 maja - obecnie pięć tygodniowo), a liczba operacji na trasie do Prisztiny wzrośnie z dwóch do trzech tygodniowo od 25 marca. 


- Cieszymy się, że po zaledwie pięciu miesiącach od otwarcia naszej bazy w Luton, ogłaszamy znaczący rozwój poprzez dodanie do naszej floty czterech dodatkowych samolotów typu Airbus A320 - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Owain Jones, członek zarządu Wizz Aira ds. korporacyjnych.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy do 31 października 2017 r. Wizz Air przewiózł na trasach do i z Londynu-Luton ponad 5,5 mln pasażerów, o 11 proc. więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Przewoźnik jest drugim pod względem udziału rynkowego po easyJecie w tym porcie lotniczym.  W sprzedaży w 2018 r. będzie ponad 6,9 mln miejsc na 46 trasach do 20 krajów na trasach obsługiwanych przez Wizz Aira z Luton.

Wizz Air jest obecnie w trakcie uzyskiwania brytyjskiego certyfikatu operatora lotniczego (AOC). Jak tłumaczył w rozmowie z Pasazer.com Owain Jones, to wyjście awaryjne zmniejszające niepewność związaną ze skutkami Brexitu. 

Jones podkreślił w rozmowie z Pasazer.com, że baza w Luton znacznie ułatwia operacje linii, biorąc pod uwagę, że lata ona na to lotnisko z większości obsługiwanych miast w Europie Wschodniej. Według członka zarządu Wizz Aira, linie nie zamierza jednak otwierać kolejnych baz w Wielkiej Brytanii ani latać na trasach w obrębie Europy Zachodniej.

- Pozostaniemy przede wszystkim przewoźnikiem na trasach wschód-zachód Europy - podkreślił Jones. 


fot. Dominik Sipinskigość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie