×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


EgyptAir chce zamówić bombardiery CSeries


Podczas trwających targów Duba Air Show EgyptAir podpisał list intencyjny w kwestii zamówienia 12 bombardierów CSeries CS300 wraz z 12 opcjami. Jeśli kontrakt zostanie zrealizowany, będzie to pierwsze od roku ujawnione zamówienie CSeries.


Zgodnie z cenami katalogowymi EgyptAir powinien zapłacić 1,1 mld dolarów za 12 samolotów i kolejne 1,1 mld po zrealizowaniu 12 opcji. Można jednak zakładać, że z uwagi na słabą sprzedaż modelu CSeries egipska linia otrzymała wysokie zniżki. 

EgyptAir po ewentualnym sfinalizowaniu zamówienia i dostawach zamierza wykorzystać CS300 przede wszystkim do rozwoju siatki połączeń, a nie do zastępowania starszych samolotów. 

Bombardier do tej pory zebrał łącznie 360 potwierdzonych zamówień na samoloty z rodziny CSeries. Do tej pory producent dostarczył zaledwie 20 maszyn - siedem dla airBaltic i 13 dla SWISS-a. Jeszcze w tym roku spodziewane jest dostarczenie pierwszych samolotów dla Korean Air. Największym klientem programu jest amerykańska Delta, która zamówiła 75 maszyn w mniejszym wariancie CS100. 

Program CSeries był przez długi czas obciążeniem finansowym dla Bombardiera. W pewnym momencie konieczne było wsparcie ze strony władz prowincji Quebec. Niedawno program został odkupiony od kanadyjskiej firmy przez Airbusa, co powinno poprawić jego sprzedaż. Od tego czasu ogłoszono kontrakt na sprzedaż 31 samolotów nieujawnionemu klientowi w Europie. Ostatnim potwierdzonym kontraktem była umowa podpisana w grudniu 2016 r. z państwową agencją w Tanzaniii na dwie maszyny. 

Bombardier CSeries to dwusilnikowy odrzutowiec wąskokadłubowy mieszczący do 133 pasażerów wersji CS100 i do 160 w wersji CS160. To głównie konkurent największych embraerów E195-E2 oraz airbusów A319 oraz A319neo i boeingów 737-700 oraz MAX 7. 


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie