Byli pracownicy airberlin chcą odtworzyć LTU

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 listopada 2017 07:00
Byli pracownicy upadłej linii airberlin chcą wznowić działalność LTU International, przewoźnika specjalizującego się w trasach wakacyjnych przejętego przez airberlin w 2007 r.
Reklama

Byli pracownicy airberlin traktują tę inicjatywę bardzo poważnie - informuje ch-aviation.com, powołując się na lokalną gazetę NRZ. Certyfikat operatora lotniczego (AOC) linii LTU jest wciąż ważny, choć obecnie jest zawieszony - reaktywacja to jednak mniejszy problem niż zdobycie nowego.

Plan jest wspierany przez Hansa-Rudolf Wöhrla, inwestora z Bawarii, który w latach 2006-2007 był właścicielem LTU International. Do Wöhrla należały też m.in. linie dba, NFD, Flynext, InterSky, CityJet i VLM Airlines. Inwestor próbował w 2009 r. odkupić LTU od airberlin, a w tym roku bez powodzenia starał się o przejęcie części aktywów upadającego airberlin.

Poza zawieszonym certyfikatem AOC nowa linia nie dysponuje jednak flotą, slotami na lądowanie ani prawami przewozowymi.

LTU International specjalizowało się w obsłudze regularnych tras wakacyjnych przede wszystkim z Dusseldorfu. Linia została założona w 1955 r., przejęta przez airberlin w 2007 r., a połączona z nowym właścicielem w 2011 r. Wtedy też formalnie zniknęła marka LTU.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama