Lagardère w Rzymie zatrudniło robota

24 października 2017 10:20

Lagardère Travel Retail, operator sklepów Aelia Duty Free, zdecydował się na zatrudnienie na lotnisku w Rzymie Fiumicino nietypowego asystenta zakupów - robota o imieniu Romeo. 

Reklama

Romeo wita gości przy wejściu do sklepu Aelia Duty Free o powierzchni 1,85 tys. m kw., położonego w terminalu 3 portu rzymskiego portu lotniczego Fiumicino. Robot, który potrafi komunikować się w językach angielskim oraz włoskim, stara się zabawiać odwiedzających przy pomocy animacji, które mają skłonić gości do pozostawienia swojego adresu e-mail.

Po przywitaniu klienta w wybranym języku, Romeo zaproponuje zrobienie wspólnego zdjęcia, uczestnictwo w konkursie, voucher ze zniżką na zakupy lub informacje o produktach w sklepie.

Opcja zdjęcia uaktywni sensor rozpoznający twarz. Zrobione zdjęcie, wraz z nałożonym filtrem zostanie wysłane do tych pasażerów, którzy zdecydują się podać swój adres e-mail. “Zgadnij miasto” jest grą, w której uczestnicy mają za zadanie rozpoznać jedno z miast w Europie po konturach. Niezależnie od tego czy uczestnicy zwyciężą w grze, czy nie, po podaniu swojego adresu e-mail otrzymają bon zniżkowy o wartości 10 euro do wykorzystania w zakupach o wartości powyżej 130 euro.

Miejsce, w którym znajduje się robot zostało wybrane tak, aby przyciągnąć pasażerów do strefy z perfumami i kosmetykami. Romeo będzie też informował o innych nowościach i promocjach w sklepie.


fot. Aeroporti di Roma

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy