×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pasażerowie na lotniskach w Dubaju zapłacą nową akcyzę


Akcyza nałożona na napoje gazowane oraz energetyczne będzie obowiązywała także na lotnisku w Dubaju. Zwolnione z podatku będą zakupy wyrobów tytoniowych nie przekraczające 400 papierosów - informuje “Gulf News”.


Od 1 października tego roku władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nałożyły 50 proc. akcyzę na sprzedaż napojów gazowanych oraz 100 proc. podatek na napoje energetyczne oraz wyroby tytoniowe. Nałożenie podatku tłumaczone było troską o zdrowie obywateli - Zjednoczone Emiraty Arabskie należą do krajów z największą liczbą osób otyłych i cukrzyków. Według danych z 2015 roku znalazły się na 8. miejscu z odsetkiem 19,3 proc. cukrzyków w populacji 20-79 lat. 

Jak informuje Dubai Duty Free, operator placówek handlowych na lotniskach w Dubaju, nowa akcyza obejmie także sprzedaż napojów gazowanych oraz energetycznych na lotniskach. Akcyza na wyroby tytoniowe będzie obowiązywała jedynie pasażerów przylatujących do kraju, na zakupy przekraczające dopuszczalny limit 400 papierosów. W przypadku przekroczenia tego limitu, akcyza w wysokości 100 proc. zostanie nałożona jedynie na wyroby tytoniowe przekraczające dopuszczalny limit. 

W sierpniu ministerstwo finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich informowało, że produkty kupowane przez pasażerów wylatujących nie będą odjęte akcyzą, podczas gdy pasażerowie przylatujący do Dubaju będą musieli zapłacić podatek. Obecnie, jak informuje Dubai Duty Free, opłaty będą obowiązywały we wszystkich placówkach handlowych na lotnisku. 

- Przewidujemy, że nowe opłaty mogą wpłynąć na konsumpcję z powodu nałożenie akcyzy na napoje gazowane i energetyczne nałożone przez Federalny Urząd Podatkowy. Z powodu różnic w cenie pomiędzy zakupami w mieście oraz lotniskowymi cenami na zakupy duty free wyrobów tytoniowych, spodziewamy się wzrostu popytu na te zakupy - czytamy w oświadczeniu Dubai Duty Free.


fot. Dubai Airportsgość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie