×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy sierpień w Dubaju


Główny port lotniczy w Dubaju odnotował kolejny rekordowy miesiąc pod względem liczby pasażerów, obsługując łącznie w sierpniu ponad 8,2 mln pasażerów - informuje operator lotniska, Dubai Airports.


Tegoroczny sierpniowy wynik jest o 6,6 proc. lepszy niż wynik sprzed roku, kiedy to lotnisko obsłużyło 7,7 mln pasażerów. Za tak dobry wynik w dużej mierze odpowiada ruch generowany przez studentów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich powracających do uczelni za granicą na rozpoczęcie roku akademickiego, wyjaśniają władze lotniska. 

Od początku roku port lotniczy w Dubaju obsłużył już ponad 59,3 mln pasażerów, o 6,3 proc. więcej niż w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2016 r. 

W sierpniu liczba pasażerów najszybciej rosła na lotach do Ameryki Południowej (o 27,4 proc.), Azji (21,9 proc.) oraz Europy Wschodniej (18,8 proc.)

W porównaniu w sierpniem ubiegłego roku o 7,2 proc. do poziomu 246 osób wzrosła także średnia liczba pasażerów przypadająca na lot. 


Liczba operacji lotniczych w sierpniu spadła o 1,7 proc. z poziomu 34,9 tys. operacji w sierpniu 2016 r. do poziomu 34,3 tys. operacji w tym roku. Od początku roku, spadek ten wyniósł 1,5 proc. z poziomu 278,7 tys operacji w 2016 r. do poziomu 274,5 tys. w pierwszych ośmiu miesiącach 2017 r. 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, jak kształtują się wyniki za ten rok, nie tylko w kwestii wzrostu, który był bardzo prężny z liczbą pasażerów przekraczającą osiem milionów w trzech miesiącach - w styczniu, lipcu i sierpniu - powiedział Paul Griffiths, prezes Dubai Airports. 

fot. Dubai Airports
gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie