×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź celuje w linie niskokosztowe


Tanie linie lotnicze są szansą na nasz rozwój - mówi w rozmowie z Pasazer.com Anna Midera, prezes lotniska w Łodzi. To o tego typu przewoźników port lotniczy zabiega podczas konferencji World Routes 2017, choć nie zapomina o liniach tradycyjnych.


- Nasze lotnisko jest gotowe do przyjęcia dużej liczby pasażerów. Tanie linie lotnicze są dla nas szansą, ale ważny jest też przewoźnik hubowy. Kluczowa jest dywersyfikacja i pozyskanie różnych przewoźników - podkreśla Anna Midera, prezeska łódzkiego lotniska. 

Port lotniczy w Łodzi jako jeden z dwóch polskich, obok stołecznego Lotniska Chopina, podczas tegorocznej konferencji World Routes 2017 ma własne stoisko. Tym samym jest jednym z mniejszych, które zdecydowały się na rezerwację przestrzeni wystawowej. Przedstawiciele pozostałych polskich lotnisk są obecni w Barcelonie, ale nie mają własnych stoisk.

Midera podkreśla, że własne stoisko to inwestycja w widoczność, bo przyciąga nowe linie i pozwala lepiej zaprezentować swoją ofertę. 

- Trzecie pod względem wielkości miasto w Polsce, duży i rosnący potencjał gospodarczy. Łódź to Barcelona wschodu pod względem architektury i polski Manchester pod względem budownictwa. A do tego świetne położenie geograficzne w samym centrum kraju, na skrzyżowaniu autostrad - wylicza silne strony łódzkiego lotniska Midera. 

Lotnisko może stać się niskokosztowym zapleczem dla Warszawy. Midera zwraca uwagę, że nocne loty do i z Łodzi nie są ograniczone, podczas gdy w Warszawie od wiosny 2018 r. będzie obowiązywał zakaz lotów od 23:30 do 5:30.

- Jesteśmy gotowi pomóc Warszawie po wprowadzeniu ciszy nocnej na Lotnisku Chopina - zapowiada Midera. 

Prezeska łódzkiego lotniska równocześnie przyznaje jednak, że proces odzyskiwania zaufania przewoźników wymaga długich rozmów. 

- Ten biznes potrzebuje czasu. Dzisiaj rozpoczęte rozmowy z przewoźnikami mogą zaowocować trasami uruchomionymi w 2018 albo nawet w 2019 r. - dodaje.

Port lotniczy w Łodzi od 2012 r. notuje niemal nieprzerwane spadki liczby pasażerów. W roku piłkarskich mistrzostw Europy lotnisko odprawiło ponad 460 tys. pasażerów, a w 2016 r. o niemal połowę mniej, 240 tys. W tym roku w Łodzi znów ubędzie ponad 20 proc. podróżnych. Obecnie z Łodzi lata tylko jedna linia - Ryanair oferujący rejsy do Dublina, East Midlands i Londynu-Stansted.

Na konferencji World Routes 2017 w Barcelonie jest obecny główny analityk Pasazer.com, z którym można skontaktować się za pomocą Twittera. Partnerem relacji z konferencji jest Wizz Air.   


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie