×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair zamyka trasy z Warszawy do Gdańska i Wrocławia


Irlandzki tani przewoźnik zamyka dwie trasy krajowe z Lotniska Chopina. Linia skarży się na złe traktowanie i zapowiada skargę do Komisji Europejskiej.


Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, Ryanair zawiesi loty z Warszawy do Wrocławia i Gdańska z końcem marca przyszłego roku.

Jak informuje portal Fly4Free.pl powodem decyzji Ryanaira jest alokacja stanowisk, z powodu której tania linia ma trudności z wykonywaniem operacji lotniczych. Wcześniejszy skargi do PPL, tylko trochę przybliżyły pozycję samolotów Ryanaira względem lotniskowego terminala. Dla irlandzkiego przewoźnika jednak to cały czas zbyt duża odległość, która zbyt mocno wydłuża czas obsługi samolotów na płycie lotniska. Stąd decyzja o zawieszeniu lotów.

Z początkiem lipca PPL zaczął nas przesuwać na stanowiska położone tak daleko od terminala, że czas przejazdu autobusem do samolotu wynosił 20 minut. A ponieważ są to trasy o charakterze biznesowym, do tego realizowane po 3 razy dziennie, była to dla nas sytuacja nie do zaakceptowania – mówi w rozmowie z Fly4free Juliusz Komorek, dyrektor ds. regulacyjnych i prawnych Ryanaira. 

Jednocześnie przewoźnik utrzyma jedną trasę krajową z Warszawy do Szczecina. gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie