×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India nie dla zagranicznych inwestorów


Indyjski Urząd Nadzoru Inwestycji i Promocji (DIPP) opublikował dokument bezpośrednio zabraniający kupna zadłużonych linii Air India przez zagranicznych inwestorów - informuje “Economic Times of India”.


Nowe wytyczne jasno wskazują, że rząd Indii nie chce, by którykolwiek z głównych międzynarodowych przewoźników przejął linie Air India. To odstęp od obecnie istniejących regulacji. W przypadku pozostałych linii lotniczych z Indii zagraniczni przewoźnicy mogą nabywać do 49 proc. udziałów, pod warunkiem że większa część udziałów oraz faktyczna kontrola nad liniami lotniczymi pozostanie w rękach indyjskich. Linie lotnicze z Indii mogą być za to w 100 proc. przejęte przez zagranicznych inwestorów spoza branży lotniczej. 

Do tej pory jedynym przewoźnikiem z Indii, który wyraził chęć przejęcia Air India, są IndiGo Airlines, które dzięki takiej transakcji byłyby w stanie przejąć sieć zagranicznych połączeń indyjskiego przewoźnika narodowego. 

- Postrzegamy zagraniczne operacje Air India jako białą kartkę papieru. Największym kapitałem jaki posiada Air India jest ta wynegocjowana struktura tras - powiedział Rakesh Gangwal, współwłaściciel IndiGo. 

Nie jest jednak wykluczone, że ostatecznie zagraniczne linie lotnicze byłyby w stanie przejąć część Air Indii. Stałoby się to możliwe, gdyby komisja nadzorująca sprzedaż przewoźnika odrzuciłaby regulacje DIPP.

Władze Indii przez wiele lat podejmowały działania mające na celu ograniczenie konkurencji, co w zamyśle miało stanowić ochronę przewoźnika narodowego kraju. W przeszłości Indie m. in. zakazywały obsługi airbusów A380 na indyjskich lotniskach czy starały się ograniczać oferowanie przewoźników z Bliskiego Wschodu. Pomimo tych działań Air India od dłuższego czasu przynosi straty - obecne zadłużenie przewoźnika wynosi 8,1 mld dolarów. 


fot. Airbus, lasta29 (Flickr/CC)gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie