Załogi pokładowe Air India z zakazem zakupów w strefach bezcłowych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
15 lutego 2022 13:18
Załogi pokładowe linii Air India otrzymały zakaz robienia zakupów w strefach bezcłowych lotnisk. Według przewoźnika pracownicy spędzają w terminalach zbyt dużo czasu, co grozi znacznymi opóźnieniami w rozkładach lotów linii Air India.
Reklama
Surowe rządy nowego właściciela linii Air India, czyli Tata Sons Group, ruszyły pełną parą. W styczniu br. informowaliśmy o planowanym wprowadzeniu obowiązku ważenia załóg pokładowych linii Air India, aby spełnić "wysokie wymagania wizerunkowe" indyjskiego przewoźnika. Niespełna miesiąc później włodarze linii podjęli kolejną nieoczywistą decyzję. Personel pokładowy linii Air India otrzymał zakaz robienia zakupów w strefach bezcłowych lotnisk. Tym razem chodzi o zminimalizowanie ryzyka opóźnień rejsów. Przewoźnik przekazał, że przeprowadzone badania wewnętrzne jednoznacznie wykazały, że dochodziło w tym zakresie do nadużyć, co przekładało się na opóźniony start samolotów.


Na tym jednak nie koniec. Linia Air India świetnie zdaje sobie sprawę z uniwersalnego przysłowia, że czas to pieniądz. Oszczędność czasu jest więc kluczowa i obejmie nie tylko zakaz robienia zakupów w strefach bezcłowych lotnisk. Przewoźnik postanowił zminimalizować czas potrzebny na... kontrolę bezpieczeństwa. Linia Air India zaapelowała do swoich pracowników o niekorzystanie z bogatej biżuterii podczas lotów, gdyż konieczność jej zdejmowania w trakcie kontroli pochłania zbyt dużo czasu.

Oszczędności należy szukać także podczas samej odprawy. W najnowszych regulacjach przewoźnika nie zabrakło więc zakazu jedzenia i picia przez załogi pokładowe podczas trwającego boardingu, aby być do nieustannej dyspozycji dla pasażerów, którzy mogą potrzebować pomocy m.in. w umieszczaniu bagażu w schowkach nad fotelami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy