×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest odbiera pierwszego MAX-a


Niskokosztowe linie Southwest zostały pierwszym amerykańskim przewoźnikiem, który odebrał boeinga 737 MAX 8.


Linia Southwest Airlines była pierwszym klientem nowego programu Boeinga. W 2011 r. zamówiła 200 MAX-ów, tym samym dając decydujący impuls do rozwoju tego modelu. Jednak nie jest pierwszym użytkownikiem nowej generacji rodziny 737 na świecie - samoloty te latają już w barwach malezyjskiej linii Malindo Air (wkrótce Batik Air Malaysia) i Norwegiana. 

Zgodnie z systemem rezerwacyjnym linii, Southwest Airlines wykonają pierwszy rozkładowy lot boeingiem 737 MAX 8 1 października na trasie z Dallas-Love Field do Houston-Hobby. Potem wprowadzą samoloty na połączenia w obrębie całej siatki rejsów krajowych, początkowo bez przydziału do konkretnych tras. 


Southwest, które łącznie odbiorą 170 boeingów 737 MAX 8 oraz 30 mniejszych MAX 7, są drugim co do wielkości klientem tego programu. O jedną maszynę więcej zamówiła indonezyjska grupa Lion Air Group, do której należy m.in. Malindo Air. 

Klientem programu 737 MAX jest też LOT. Pierwsze dwa samoloty z tej rodziny mają trafić do polskiego przewoźnika jeszcze w tym roku.

fot. Southwestgość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie