Southwest odbiera pierwszego MAX-a

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 września 2017 07:00
Niskokosztowe linie Southwest zostały pierwszym amerykańskim przewoźnikiem, który odebrał boeinga 737 MAX 8.
Reklama

Linia Southwest Airlines była pierwszym klientem nowego programu Boeinga. W 2011 r. zamówiła 200 MAX-ów, tym samym dając decydujący impuls do rozwoju tego modelu. Jednak nie jest pierwszym użytkownikiem nowej generacji rodziny 737 na świecie - samoloty te latają już w barwach malezyjskiej linii Malindo Air (wkrótce Batik Air Malaysia) i Norwegiana.

Zgodnie z systemem rezerwacyjnym linii, Southwest Airlines wykonają pierwszy rozkładowy lot boeingiem 737 MAX 8 1 października na trasie z Dallas-Love Field do Houston-Hobby. Potem wprowadzą samoloty na połączenia w obrębie całej siatki rejsów krajowych, początkowo bez przydziału do konkretnych tras.


Southwest, które łącznie odbiorą 170 boeingów 737 MAX 8 oraz 30 mniejszych MAX 7, są drugim co do wielkości klientem tego programu. O jedną maszynę więcej zamówiła indonezyjska grupa Lion Air Group, do której należy m.in. Malindo Air.

Klientem programu 737 MAX jest też LOT. Pierwsze dwa samoloty z tej rodziny mają trafić do polskiego przewoźnika jeszcze w tym roku.

fot. Southwest
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama