Rekordowy lipiec w Londynie Gatwick

21 sierpnia 2017 11:00
4,7 mln pasażerów odprawił w lipcu tego roku port lotniczy Gatwick - jest to o 2,4 proc. lepszy wynik niż przed rokiem i jednocześnie najlepszy lipcowy wynik w historii lotniska.
Reklama
Lipiec tego roku był już 53. miesiącem z rzędu, w którym port lotniczy Gatwick odnotował wzrost liczby pasażerów. Ogółem w lipcu lotnisko obsłużyło 4,7 mln osób, co oznacza iż dziennie port lotniczy obsługiwał średnio 151,6 tys. pasażerów, o przeszło 10 tys. więcej niż liczy populacja Zielonej Góry. Wzrost liczby pasażerów na Gatwick doceniła organizacja Airports Council International Europe, która umieściła lotnisko w pierwszej piątce europejskich portów lotniczych o największych wzrostach liczby pasażerów, po tym gdy w pierwszym półroczu Londyn Gatwick odnotował 9,4 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku.

Rekordowe lipcowe wyniki lotniska napędzały połączenia dalekodystansowe, na których ruch pasażerski wzrósł o 10,7 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Rozwój dalekich tras obsługiwanych większymi samolotami, przełożył się na znakomity, 20,4 proc. wzrost obsłużonego cargo.

W lipcu tego roku Londyn Gatwick świętował pierwszą rocznicę inauguracji tras do Tianjin oraz Chongqing w Chinach. Ogółem, w porównaniu z lipcem sprzed roku, ruch pasażerski na trasach pomiędzy Gatwick i Państwem Środka wzrósł o 6,1 proc. Obecnie Gatwick stara się zwiększyć ilość tras do Azji - jeszcze w tym roku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do Tajpej na Tajwanie oraz do Singapuru.

Największe wzrosty z Londynu Gatwick w perspektywie rok do roku odnotowane zostały na trasach do Kalifornii. W lipcu tego roku ruch do Oakland wzrósł o 210,6 proc., natomiast do Los Angeles o 47,5 proc.

Pełne statystyki lotniska z rozbiciem na kierunki są podane na stronie internetowej portu.


fot. Gatwick Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy