×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy lipiec w Londynie Gatwick


4,7 mln pasażerów odprawił w lipcu tego roku port lotniczy Gatwick - jest to o 2,4 proc. lepszy wynik niż przed rokiem i jednocześnie najlepszy lipcowy wynik w historii lotniska.


Lipiec tego roku był już 53. miesiącem z rzędu, w którym port lotniczy Gatwick odnotował wzrost liczby pasażerów. Ogółem w lipcu lotnisko obsłużyło 4,7 mln osób, co oznacza iż dziennie port lotniczy obsługiwał średnio 151,6 tys. pasażerów, o przeszło 10 tys. więcej niż liczy populacja Zielonej Góry. Wzrost liczby pasażerów na Gatwick doceniła organizacja Airports Council International Europe, która umieściła lotnisko w pierwszej piątce europejskich portów lotniczych o największych wzrostach liczby pasażerów, po tym gdy w pierwszym półroczu Londyn Gatwick odnotował 9,4 proc. wzrost w porównaniu z tym samym okresem sprzed roku. 

Rekordowe lipcowe wyniki lotniska napędzały połączenia dalekodystansowe, na których ruch pasażerski wzrósł o 10,7 proc. w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Rozwój dalekich tras obsługiwanych większymi samolotami, przełożył się na znakomity, 20,4 proc. wzrost obsłużonego cargo.  

W lipcu tego roku Londyn Gatwick świętował pierwszą rocznicę inauguracji tras do Tianjin oraz Chongqing w Chinach. Ogółem, w porównaniu z lipcem sprzed roku, ruch pasażerski na trasach pomiędzy Gatwick i Państwem Środka wzrósł o 6,1 proc. Obecnie Gatwick stara się zwiększyć ilość tras do Azji - jeszcze w tym roku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do Tajpej na Tajwanie oraz do Singapuru

Największe wzrosty z Londynu Gatwick w perspektywie rok do roku odnotowane zostały na trasach do Kalifornii. W lipcu tego roku ruch do Oakland wzrósł o 210,6 proc., natomiast do Los Angeles o 47,5 proc. 

Pełne statystyki lotniska z rozbiciem na kierunki są podane na stronie internetowej portu.


fot. Gatwick Airportgość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie