×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: W lipcu ruch wzrósł o 4,9 proc.


Obroty handlowe oraz gastronomiczne portu lotniczego w Zurychu wzrosły w lipcu tego roku o 4,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok temu. To szybciej niż ruch pasażerski, który wzrósł o 4,5 proc.


Ogółem port lotniczy obsłużył w lipcu 2,98 mln pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem, ruch pasażerski wzrósł o 4,3 proc, a ruch na trasach dalekodystansowych o 5,1 proc. 

Łączna wartość lipcowych obrotów handlowych na lotnisku w Zurychu wyniosła 56,7 mln franków szwajcarskich (prawie 213 mln złotych). Wyniki były napędzane sprzedażą w strefie air-side, która w lipcu tego roku wzrosła o 8,1 proc. w porównaniu w tym samym okresem przed rokiem. Sprzedaż w strefie land-side lotniska wzrosła o 0,4 proc.

Średnia suma wydatków w przeliczeniu na pasażera wzrosła o 0,4 proc. i wynosiła 38 franków szwajcarskich. 

Obroty handlowe od początku tego roku do końca lipca były o 5,9 proc. wyższe niż w analogicznym okresie rok temu i łącznie wyniosły 329,3 mln franków szwajcarskich (około 1,23 mld złotych). 


fot. Dominik Sipinskigość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie