×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta rozpoczyna budowę terminalu za 4 mld dolarów


Linie Delta Air Lines rozpoczęły budowę nowego terminala na lotnisku Nowy Jork-LaGuardia. Cała inwestycja jest warta 4 mld dolarów, z czego sam przewoźnik wyłoży 3,4 mld.


Nowy terminal będzie miał 37 bramek i zastąpi obecne terminale C i D. Zostały one otwarte odpowiednio w latach 1992 i 1983 r. Po zakończeniu całego procesu przebudowy lotniska w 2021 r. istniejące cztery terminale zostaną połączone w jeden kompleks, a część bramek wyjściowych znajdzie się w budynku połączonym z głównym budynkiem mostem, pod którym będą kołowały samoloty. Będzie to druga tego typu konstrukcja na świecie - pasażerowie przechodzą nad kołującymi maszynami także w Londynie-Gatwick.

Według przewoźnika, terminal zostanie tak zaprojektowany, aby mogły z niego korzystać wszystkie samoloty we flocie Delta Air Lines. W budynku znajdzie się też poczekalnia Delta Sky Club i o 30 proc. więcej przestrzeni niż w obecnych.

Inwestycja w nowy terminal to największy pojedynczy wydatek w historii Delta Air Lines. 

Przewoźnik po zakończeniu przebudowy rozpocznie 50-letni okres najmu nowego terminala.

Lotnisko LaGuardia to najmniejsze z trzech głównych w aglomeracji Nowego Jorku, choć i tak w 2016 r. obsłużyło ono niemal 30 mln pasażerów. Na lotnisku nie ma stanowisk kontroli granicznej, więc LaGuardia obsługuje wyłącznie ruch krajowy oraz z miast, w których znajdują się stanowiska preclearance, czyli amerykańskiej kontroli granicznej w porcie wylotowym. Dodatkowym ograniczeniem są krótkie pasy startowe (dwa po ok. 2,1 km długości), więc w praktyce jedyne loty międzynarodowe to rejsy z Kanady. Główne trasy obsługiwane z LaGuardii to loty do Chicago, Atlanty i Miami. Poza Delta Air Lines bazę na lotnisku mają także American Airlines.gość_304c8 - Profil
gość_304c8
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie