British poleci z Londynu-Heathrow do Nashville

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
10 sierpnia 2017 07:00
British Airways ogłosiły uruchomienie nowego połączenia z Londynu-Heathrow do leżącego w stanie Tennesee Nashville. Pierwszy lot na tej trasie wystartuje 4 maja 2018 r.
Reklama

Będzie to pierwsze od lat 90. transatlantyckie połączenie Nashville i Londynu. Warto przypomnieć, że w tamtym okresie na miejscowym lotnisku znajdował się hub American Airlines, które obsługiwały stamtąd dziennie nawet 265 połączeń. Z powodu kryzysu, w 1994 r. zdecydowano się jednak na stopniowe wygaszanie bazy aż do jej całkowitego zamknięcia, które nastąpiło dwa lata później.

British Airways do Nashville poleci pięć razy (oprócz czwartków i niedziel) w tygodniu boeingiem 787-8 w konfiguracji trzyklasowej, posiadającym 154 miejsc w klasie ekonomicznej, 25 miejsc w klasie ekonomicznej premium i 35 miejsc w klasie biznes. Pasażerom przyszłego połączenia, British zaoferuje możliwość wygodnej przesiadki w Heathrow na niemal 130 tras wchodzących w skład siatki przewoźnika.

Przewidziano następujący rozkład lotów (czasy lokalne):
  • BA223 Londyn-Heathrow 15:45 – 18:50 Nashville;
  • BA222 Nashville 20:25 – 10:30+1 Londyn-Heathrow.

Połączenie do Nashville stanowi kontynuację ekspansji narodowego brytyjskiego przewoźnika na rynek amerykański. Od 2016 r. linia ogłosiła już rozpoczęcie bądź przywrócenie operowania na trasach do Fort Lauderdale, Nowego Orleanu, Oakland i kalifornijskiego San Jose. Ponadto międzynarodowa korporacja linii lotniczych IAG, do której należy m.in. British Airways, poinformowała niedawno o utworzeniu nowego, niskokosztowego przewoźnika Level, operującego na trasach z Hiszpanii do Los Angeles oraz San Francisco.

Londyn Heathrow - Nashville

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama