×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Do Newark już Dreamlinerami


Od sierpnia połączenia LOT obsługuje połączenia z Warszawy do Newark wyłącznie za pomocą boeingów 787 Dreamliner, które zastąpiły wypożyczony tymczasowo samolot starszej generacji boeing 767. 


Na trasie Warszawa-Newark wypełnienie naszych samolotów wyniosło w lipcu i sierpniu powyżej 80 proc. To znaczy, że decyzja o rozpoczęciu operacji do Newark w sezonie letnim przy wsparciu dodatkowej maszyny z rodziny Boeinga miała głębokie uzasadnienie biznesowe. Z naszych kalkulacji wynika, że na tej trasie w kolejnych miesiącach popyt ze strony pasażerów pozostanie na co najmniej takim samym poziomie, albo będzie jeszcze wyższy - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u. 

LOT przywrócił połączenie z Warszawy do Newark po niemal pięcioletniej przerwie pod koniec kwietnia br., ale początkowo z powodu niewystarczającej liczby Dreamlinerów we flocie obsługiwał je boeingiem 767 wynajętym od linii EuroAtlantic Airways. 


Dzięki dostawom dwóch kolejnych boeingów 787-8 - siódmego i ósmego we flocie linii - połączenie może być już obsługiwane wyłącznie Dreamlinerami. Maszyny te trafiły do LOT-u w przeciągu ostatnich tygodni. Pasazer.com uczestniczył w dostawie ósmego boeing 787-8 dla polskiego przewoźnika

Boeing 767 był nam potrzebny po to, by pomimo braku wystarczającej liczby własnych samolotów zaoferować połączenie do Newark w całym okresie wakacji. Wiemy, że to ważne dla naszych pasażerów, bo to w tym czasie najwięcej osób podróżuje między Polską a Stanami Zjednoczonymi - dodaje Kubicki.


Newark to drugie po JFK lotnisko obsługujące aglomerację nowojorską, zlokalizowane na zachód od centrum miasta. LOT lata tam pięć razy w tygodniu. Rejsy do Newark z przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie cieszą się zainteresowaniem nie tylko przedstawicieli Polonii, ale też innych narodowości, m.in. licznej diaspory żydowskiej, ukraińskiej i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej - przekonuje LOT. Z Warszawy do Newark lata 80 tys. pasażerów rocznie.

Dreamlinery w wersji 787-8, które latają do Newark, mogą przewieźć do 252 pasażerów, w tym 18 w klasie biznes, 21 w klasie ekonomicznej premium i 213 w ekonomicznej. To oznacza, że podaż miejsc w klasie biznes wzrośnie o dwa fotele na każdym rejsie, ponieważ boeing 767 linii EuroAtlantic Airways miał 16 foteli, które nie rozkładały się do pozycji całkowicie leżącej. 


Oferta w klasie ekonomicznej wyraźnie zmaleje, gdyż w starszym samolocie było 248 miejsc w tej klasie. Boeing 767 nie miał na pokładzie klasy ekonomicznej premium. Łącznie po wprowadzeniu na trasę Dreamlinera podaż miejsc spadnie zatem o 12 miejsc, czyli 4,5 proc.

Newark jest czwartym kierunkiem LOT-u w Stanach Zjednoczonych - po Nowym Jorku (JFK), Chicago i Los Angeles - i piątym w Ameryce Północnej (łącznie z Toronto). Od teraz wszystkich osiem połączeń dalekodystansowych LOT realizuje wyłącznie maszynami boeingami 787 Dreamliner.

fot. Dominik Sipinskigość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie