LOT: Do Newark już Dreamlinerami

3 sierpnia 2017 18:00
14 komentarzy
Od sierpnia połączenia LOT obsługuje połączenia z Warszawy do Newark wyłącznie za pomocą boeingów 787 Dreamliner, które zastąpiły wypożyczony tymczasowo samolot starszej generacji boeing 767. 
Reklama
- Na trasie Warszawa-Newark wypełnienie naszych samolotów wyniosło w lipcu i sierpniu powyżej 80 proc. To znaczy, że decyzja o rozpoczęciu operacji do Newark w sezonie letnim przy wsparciu dodatkowej maszyny z rodziny Boeinga miała głębokie uzasadnienie biznesowe. Z naszych kalkulacji wynika, że na tej trasie w kolejnych miesiącach popyt ze strony pasażerów pozostanie na co najmniej takim samym poziomie, albo będzie jeszcze wyższy - mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

LOT przywrócił połączenie z Warszawy do Newark po niemal pięcioletniej przerwie pod koniec kwietnia br., ale początkowo z powodu niewystarczającej liczby Dreamlinerów we flocie obsługiwał je boeingiem 767 wynajętym od linii EuroAtlantic Airways.


Dzięki dostawom dwóch kolejnych boeingów 787-8 - siódmego i ósmego we flocie linii - połączenie może być już obsługiwane wyłącznie Dreamlinerami. Maszyny te trafiły do LOT-u w przeciągu ostatnich tygodni. Pasazer.com uczestniczył w dostawie ósmego boeing 787-8 dla polskiego przewoźnika.

- Boeing 767 był nam potrzebny po to, by pomimo braku wystarczającej liczby własnych samolotów zaoferować połączenie do Newark w całym okresie wakacji. Wiemy, że to ważne dla naszych pasażerów, bo to w tym czasie najwięcej osób podróżuje między Polską a Stanami Zjednoczonymi - dodaje Kubicki.


Newark to drugie po JFK lotnisko obsługujące aglomerację nowojorską, zlokalizowane na zachód od centrum miasta. LOT lata tam pięć razy w tygodniu. Rejsy do Newark z przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie cieszą się zainteresowaniem nie tylko przedstawicieli Polonii, ale też innych narodowości, m.in. licznej diaspory żydowskiej, ukraińskiej i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej - przekonuje LOT. Z Warszawy do Newark lata 80 tys. pasażerów rocznie.

Dreamlinery w wersji 787-8, które latają do Newark, mogą przewieźć do 252 pasażerów, w tym 18 w klasie biznes, 21 w klasie ekonomicznej premium i 213 w ekonomicznej. To oznacza, że podaż miejsc w klasie biznes wzrośnie o dwa fotele na każdym rejsie, ponieważ boeing 767 linii EuroAtlantic Airways miał 16 foteli, które nie rozkładały się do pozycji całkowicie leżącej.


Oferta w klasie ekonomicznej wyraźnie zmaleje, gdyż w starszym samolocie było 248 miejsc w tej klasie. Boeing 767 nie miał na pokładzie klasy ekonomicznej premium. Łącznie po wprowadzeniu na trasę Dreamlinera podaż miejsc spadnie zatem o 12 miejsc, czyli 4,5 proc.

Newark jest czwartym kierunkiem LOT-u w Stanach Zjednoczonych - po Nowym Jorku (JFK), Chicago i Los Angeles - i piątym w Ameryce Północnej (łącznie z Toronto). Od teraz wszystkich osiem połączeń dalekodystansowych LOT realizuje wyłącznie maszynami boeingami 787 Dreamliner.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Marcin14 2017-08-18 21:41   
Marcin14 - Profil Marcin14
@lysypiotr76, tak, zgadzam się, że MIA to bardzo dobry kierunek, pewnie do otworzenia jak najszybciej. IAD jest interesujący głównie jako port przesiadkowy z bardzo dobrą siatką połączeń United nie tylko po samych Stanach Zjednoczonych, ale również na Karaiby i w różne miejsca Ameryki Środkowej i Południowej. LOT zyskałby wiele połączeń do wakacyjnych miejsc na Karaibach, które nie są obsługiwane bezpośrednio z EWR.
lysypiotr76 2017-08-07 13:30   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Marcin14 - Z WAW do Waszyngtonu z przesiadkami podróżowało mniej niż 5 tys. pax. w ubiegłym roku. Potencjał słaby. Jest wiele innych lotnisk z większym potencjałem. Największy to Miami. Ponad 10 tys.
gość_22b23 2017-08-06 20:56   
gość_22b23 - Profil gość_22b23
Mogliby wreszcie CAN lub SZX lub HKG, wreszcie nie trzeba było się tłuc z przesiadkami
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy