×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT powrócił do Newark


LOT po niemal pięciu latach przerwy przywrócił połączenie z Warszawy na lotnisko Liberty International w Newark w stanie New Jersey, obsługujące zachodnią część metropolii Nowego Jorku.


To już drugie po Los Angeles uruchomione w tym miesiącu połączenie dalekodystansowe LOT-u do Ameryki Północnej. Rejsy z Warszawy do Newark będą obsługiwane najpierw cztery, a od sierpnia pięć razy w tygodniu. 

Rejsy z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Samoloty wystartują z Lotniska Chopina o 11:35 rano i wylądują na Newark Liberty International Airport o 15:20 czasu lokalnego. Powrót planowany jest o 17:05, co pozwoli pasażerom znaleźć się w Warszawie o 07:50 następnego dnia. Od sierpnia zostanie dodany także piąty rejs we wtorki.

Newark to dla LOT-u już piąty obsługiwany port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu. Połączenie zostało dodane specjalnie z myślą o polskim ruchu etnicznym, w tym Polonii, która stanowi wysoki procent mieszkańców Newark. 

Obserwujemy ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski do Newark. Miasto jest piątym najchętniej wybieranym kierunkiem dalekodystansowych podróży Polaków, zaraz po Nowym Jorku-JFK, Pekinie, Toronto i Chicago. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ok. 70 tysięcy pasażerów. Dane te wyraźnie potwierdzają niemal konieczność by Newark ponownie pojawił się na mapie połączeń narodowego przewoźnika - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u. 


Newark to drugi co do wielkości centralny port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów Pensylwania i New Jersey. 

Połączenie to daje szansę na szybką i wygodną podróż do rodzinnych stron nie tylko podróżującym z Newark Polakom, ale także pasażerom innych narodowości, którzy przekonali się już o konkurencyjności hub-u przesiadkowego LOT-u w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczymy na duże zainteresowanie ofertą wśród pasażerów z Ukrainy, Węgier, Rumunii czy Białorusi, a także Izraela, którzy często podróżują w obu kierunkach na tej trasie - dodaje Milczarski. 

LOT zakłada, że dzięki dogodnemu rozkładowi pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów polskiego przewoźnika zyskają dostęp do szerokiej siatki dalszych połączeń w obrębie Stanów Zjednoczonych. W sumie dzięki rejsom do Newark i na JFK pasażerowie podróżujący do Nowego Jorku LOT-em będą mieli do dyspozycji dwa połączenia dziennie niemal każdego dnia.

Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem boeing 767-300 z dwiema klasami podróży - biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży. 

fot. Tomasz Śniedziewski
gość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie