LOT powrócił do Newark

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 kwietnia 2017 15:30
24 komentarzy
LOT po niemal pięciu latach przerwy przywrócił połączenie z Warszawy na lotnisko Liberty International w Newark w stanie New Jersey, obsługujące zachodnią część metropolii Nowego Jorku.
Reklama

To już drugie po Los Angeles uruchomione w tym miesiącu połączenie dalekodystansowe LOT-u do Ameryki Północnej. Rejsy z Warszawy do Newark będą obsługiwane najpierw cztery, a od sierpnia pięć razy w tygodniu.

Rejsy z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Samoloty wystartują z Lotniska Chopina o 11:35 rano i wylądują na Newark Liberty International Airport o 15:20 czasu lokalnego. Powrót planowany jest o 17:05, co pozwoli pasażerom znaleźć się w Warszawie o 07:50 następnego dnia. Od sierpnia zostanie dodany także piąty rejs we wtorki.

Newark to dla LOT-u już piąty obsługiwany port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu. Połączenie zostało dodane specjalnie z myślą o polskim ruchu etnicznym, w tym Polonii, która stanowi wysoki procent mieszkańców Newark.

- Obserwujemy ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski do Newark. Miasto jest piątym najchętniej wybieranym kierunkiem dalekodystansowych podróży Polaków, zaraz po Nowym Jorku-JFK, Pekinie, Toronto i Chicago. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ok. 70 tysięcy pasażerów. Dane te wyraźnie potwierdzają niemal konieczność by Newark ponownie pojawił się na mapie połączeń narodowego przewoźnika - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


Newark to drugi co do wielkości centralny port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów Pensylwania i New Jersey.

- Połączenie to daje szansę na szybką i wygodną podróż do rodzinnych stron nie tylko podróżującym z Newark Polakom, ale także pasażerom innych narodowości, którzy przekonali się już o konkurencyjności hub-u przesiadkowego LOT-u w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczymy na duże zainteresowanie ofertą wśród pasażerów z Ukrainy, Węgier, Rumunii czy Białorusi, a także Izraela, którzy często podróżują w obu kierunkach na tej trasie - dodaje Milczarski.

LOT zakłada, że dzięki dogodnemu rozkładowi pasażerowie podróżujący na pokładach samolotów polskiego przewoźnika zyskają dostęp do szerokiej siatki dalszych połączeń w obrębie Stanów Zjednoczonych. W sumie dzięki rejsom do Newark i na JFK pasażerowie podróżujący do Nowego Jorku LOT-em będą mieli do dyspozycji dwa połączenia dziennie niemal każdego dnia.

Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem boeing 767-300 z dwiema klasami podróży - biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży.

fot. Tomasz Śniedziewski

Reklama
Tagi
lot newark

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
greg0303 2017-05-03 23:52   
greg0303 - Profil greg0303
Siódmy B787-8 Dreamliner dla PLL LOT, o rejestracji SP-LRG, jest już zmontowany i niedługo rozpocznie loty testowe w zakładach Boeinga w Everett.
Kelo 2017-05-03 00:08   
Kelo - Profil Kelo
Może też tak być. Skoro jest jakaś unijna umowa to zapewne jest ważniejsza niż dwustronna między krajem X i Y. Zerkałem tu:
zobacz link
lysypiotr76 2017-05-02 23:51   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Kelo - Nie jestem pewien, ale chyba ta umowa na którą się powołujesz już nie obowiązuje. Mogę się mylić. Wydaje mi się jednak, że teraz Polska korzysta z umowy pod nazwą Transatlantycki Otwarty Obszar Lotów jaką UE i USA zawarły kilka lat temu. zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama