×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Mandarin Airlines zamawiają sześć ATR 72-600


Linie lotnicze Mandarin Airlines, należące do China Airlines, narodowego przewoźnik Tajwanu, zamówiły sześć samolotów ATR 72-600 o wartości katalogowej 160 mln dolarów.


Podobnie jak inni lokalni operatorzy, Mandarin Airlines planuje używać ATR 72-600 na trasach krajowych na Tajwanie, które w dużej mierze składają się z połączeń krótkodystansowych o wysokiej częstotliwości pomiędzy główną wyspą Tajwanu, Formozą a mniejszymi wyspami położonymi w Cieśninie Tajwańskiej, jak również pomiędzy miastami na zachodnim i wschodnim wybrzeżu wyspy, przedzielonymi wysokim masywem górskim utrudniającym komunikację.


Popyt na te połączenia, subwencjonowane przez rząd w Tajpej, wzrósł po tym, gdy działalność zakończyły linie lotnicze TransAsia, które do momentu przerwania operacji operowały na wielu połączeniach krajowych flotą samolotów ATR 72-600. Od tamtej pory wielu przewoźników, w tym Mandarin Airlines, starało się wypełnić lukę po operacjach TransAsia Airways. 

Umowa o zakup samolotów pomiędzy liniami Mandarin Airways i producentem obejmuje także wsparcie techniczne na obsługę samolotów ATR aż do przeglądów typu C, udzielane grupie China Airlines. 

W skład obecnej floty Mandarin Airlines wchodzi sześć embraerów E190 oraz jeden boeing 737-800. 


fot. ATR, Tomasz Śniedziewski 
gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie