Mandarin Airlines zamawiają sześć ATR 72-600

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 lipca 2017 07:40
Linie lotnicze Mandarin Airlines, należące do China Airlines, narodowego przewoźnik Tajwanu, zamówiły sześć samolotów ATR 72-600 o wartości katalogowej 160 mln dolarów.
Reklama

Podobnie jak inni lokalni operatorzy, Mandarin Airlines planuje używać ATR 72-600 na trasach krajowych na Tajwanie, które w dużej mierze składają się z połączeń krótkodystansowych o wysokiej częstotliwości pomiędzy główną wyspą Tajwanu, Formozą a mniejszymi wyspami położonymi w Cieśninie Tajwańskiej, jak również pomiędzy miastami na zachodnim i wschodnim wybrzeżu wyspy, przedzielonymi wysokim masywem górskim utrudniającym komunikację.


Popyt na te połączenia, subwencjonowane przez rząd w Tajpej, wzrósł po tym, gdy działalność zakończyły linie lotnicze TransAsia, które do momentu przerwania operacji operowały na wielu połączeniach krajowych flotą samolotów ATR 72-600. Od tamtej pory wielu przewoźników, w tym Mandarin Airlines, starało się wypełnić lukę po operacjach TransAsia Airways.

Umowa o zakup samolotów pomiędzy liniami Mandarin Airways i producentem obejmuje także wsparcie techniczne na obsługę samolotów ATR aż do przeglądów typu C, udzielane grupie China Airlines.

W skład obecnej floty Mandarin Airlines wchodzi sześć embraerów E190 oraz jeden boeing 737-800.


fot. ATR, Tomasz Śniedziewski

Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama