Carolyn McCall odchodzi z easyJeta

18 lipca 2017 12:30
Carolyn McCall w okolicach końca tego roku zrezygnuje z prezesury linii easyJet, aby objąć to samo stanowisko w brytyjskiej firmie telewizyjnej ITV. To koniec siedmioletniego okresu pracy jednej z nielicznych kobiet-prezesek w lotnictwie.
Reklama
McCall objęła stanowisko prezeski easyJet w 2010 r. Od tego czasu dała się poznać jako charyzmatyczna i odnosząca sukcesy bizneswoman - easyJet w tym czasie urósł z niecałych 50 mln pasażerów rocznie do poziomu ponad 75 mln spodziewanych w tym roku. Pod zarządem McCall easyJet co roku przynosił też zyski netto.

Carolyn McCall podkreśliła, że będzie jej brakowało easyJeta, ale szansa od ITV wydawała się "odpowiednia". Prezeska odejdzie z linii pod koniec roku i od 8 stycznia będzie pracowała w firmie telewizyjnej.

Szefowa easyJeta jest jedną z bardzo nielicznych kobiet-prezesek linii lotniczych. Jak wynika z wyliczeń CAPA, na tym stanowisku kobiety stanowią tylko ok. 6 proc. Wśród dużych linii jedyną prezeską poza McCall jest Aireen Omar, która kieruje malezyjskim oddziałem AirAsia.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi McCall.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy