×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Carolyn McCall odchodzi z easyJeta


Carolyn McCall w okolicach końca tego roku zrezygnuje z prezesury linii easyJet, aby objąć to samo stanowisko w brytyjskiej firmie telewizyjnej ITV. To koniec siedmioletniego okresu pracy jednej z nielicznych kobiet-prezesek w lotnictwie.


McCall objęła stanowisko prezeski easyJet w 2010 r. Od tego czasu dała się poznać jako charyzmatyczna i odnosząca sukcesy bizneswoman - easyJet w tym czasie urósł z niecałych 50 mln pasażerów rocznie do poziomu ponad 75 mln spodziewanych w tym roku. Pod zarządem McCall easyJet co roku przynosił też zyski netto. 

Carolyn McCall podkreśliła, że będzie jej brakowało easyJeta, ale szansa od ITV wydawała się "odpowiednia". Prezeska odejdzie z linii pod koniec roku i od 8 stycznia będzie pracowała w firmie telewizyjnej. 

Szefowa easyJeta jest jedną z bardzo nielicznych kobiet-prezesek linii lotniczych. Jak wynika z wyliczeń CAPA, na tym stanowisku kobiety stanowią tylko ok. 6 proc. Wśród dużych linii jedyną prezeską poza McCall jest Aireen Omar, która kieruje malezyjskim oddziałem AirAsia.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi McCall.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie