Robot w infolinii gdańskiego lotniska

17 lipca 2017 13:38
1 komentarz
Dzwoniąc na infolinię portu lotniczego im. Lecha Wałęsy połączymy się ze sztuczną inteligencją. Nowa technologia w oparciu o systemy rozpoznania i syntezy mowy wejdzie z rozmówcą w dialog i udzieli informacji o lotach, dojeździe czy połączy z odpowiednim działem.
Reklama
Polska firma Voicetel Communication, która stworzyła i rozwija rynek smart speech stworzyła specjalną technologię Brilliance™. Jest ona rozwiązaniem dla różnej wielkości firm, działających w wielu branżach. Może też stanowić część istniejącego oprogramowania i z powodzeniem zastąpi w przyszłości operatorów call center oraz nielubiane przez dzwoniących systemy IVR opierające się na numerycznym wybieraniu komend w telefonie.

Jej obecność w informacji telefonicznej to efekt współpracy informatyków z Voicetel z Gdańską Organizacją Turystyczną, która na zlecenie Portu Lotniczego w Gdańsku prowadzi jego infolinię. Od teraz, dzwoniąc pod nr 58 500 88 61 interesanci połączą się z robotem, który potrafi interpretować intencje rozmówcy. Rozmowa będzie wyglądała niemal jak z żywym telefonistą. Uzyskamy informacje dotyczące np. godzin czy numerów rejsów, wielkości i rodzaju dopuszczonego bagażu, parkingu, hotelu czy zalecanego dojazdu na lotnisko.

- Technologia, którą chcemy wprowadzić pozwala obsługiwać setki tysięcy połączeń telefonicznych jednocześnie. Spodziewamy się, że po uruchomieniu robota, czas oczekiwania w kolejce połączeń znacząco spadnie - chwali się Mariusz Sulkowski z gdańskiego portu lotniczego.

Technologia Brilliance™ ma póki charakter pilotażowy. Stopniowo będą wprowadzane zmiany optymalizujące działanie robota. Lotnisko zachęca do telefonowania i uzyskiwania informacji oraz... dzielenia się wrażeniami z rozmów ze sztuczną inteligencją.

Ostatnie komentarze

Kelo 2017-07-18 23:47   
Kelo - Profil Kelo
Potem się ktoś dodzwoni na infolinię do nieskonfigurowanego robota i usłyszy klasyczne (niczym z dawnych przeróbek Ivony na yt) -> joł joł emsi mada faka ! :) samolot z niu jorka k..a nigdy nie przyleci, z...dalaj na Okęcie hue hue hue mileeeeej podrozy zyczy agent bolek airport ... ha ha ha
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy