×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Robot w infolinii gdańskiego lotniska


Dzwoniąc na infolinię portu lotniczego im. Lecha Wałęsy połączymy się ze sztuczną inteligencją. Nowa technologia w oparciu o systemy rozpoznania i syntezy mowy wejdzie z rozmówcą w dialog i udzieli informacji o lotach, dojeździe czy połączy z odpowiednim działem.


Polska firma Voicetel Communication, która stworzyła i rozwija rynek smart speech stworzyła specjalną technologię Brilliance™. Jest ona rozwiązaniem dla różnej wielkości firm, działających w wielu branżach. Może też stanowić część istniejącego oprogramowania i z powodzeniem zastąpi w przyszłości operatorów call center oraz nielubiane przez dzwoniących systemy IVR opierające się na numerycznym wybieraniu komend w telefonie.

Jej obecność w informacji telefonicznej to efekt współpracy informatyków z Voicetel z Gdańską Organizacją Turystyczną, która na zlecenie Portu Lotniczego w Gdańsku prowadzi jego infolinię. Od teraz, dzwoniąc pod nr 58 500 88 61 interesanci połączą się z robotem, który potrafi interpretować intencje rozmówcy. Rozmowa będzie wyglądała niemal jak z żywym telefonistą. Uzyskamy informacje dotyczące np. godzin czy numerów rejsów, wielkości i rodzaju dopuszczonego bagażu, parkingu, hotelu czy zalecanego dojazdu na lotnisko.

- Technologia, którą chcemy wprowadzić pozwala obsługiwać setki tysięcy połączeń telefonicznych jednocześnie. Spodziewamy się, że po uruchomieniu robota, czas oczekiwania w kolejce połączeń znacząco spadnie - chwali się Mariusz Sulkowski z gdańskiego portu lotniczego.

Technologia Brilliance™ ma póki charakter pilotażowy. Stopniowo będą wprowadzane zmiany optymalizujące działanie robota. Lotnisko zachęca do telefonowania i uzyskiwania informacji oraz... dzielenia się wrażeniami z rozmów ze sztuczną inteligencją.  gość_a9027 - Profil
gość_a9027
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie