×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing rozwija centrum szkoleniowe w Gatwick


Boeing zamontuje we własnym centrum szkoleniowym w Londynie-Gatwick kolejne cztery symulatory typu full flight (FFS). Tym samym baza w Gatwick stanie się największym centrum szkoleniowym firmy poza Stanami.Boeing na razie nie ujawnia, jakie symulatory zostaną zamontowane w Gatwick. Co do dwóch została już podjęta decyzja, dwa kolejne zostaną dostosowane do zapotrzebowania ze strony rynku. Obecnie w centrum szkoleniowym Boeinga pod Londynem działają cztery symulatory typu FFS boeingów 787 Dreamliner, jeden boeinga 777-300ER, jeden boeinga 737NG i jeden boeinga 737 MAX. Do tego w centrum znajduje się kilka nieruchomych symulatorów.

Cztery nowe pomieszczenia symulatorów zostaną zbudowane w 2018 r.

Centrum szkoleniowe Boeinga w Gatwick działa od 2004 r. i do tej pory wykształciło 5,2 tys. pilotów. Jego roczne przychody to ok. 12 mln funtów. Centrum było już dwukrotnie rozbudowywane. 

Boeing dodał, że jest też otwarty na współpracę z liniami w zakresie instalacji własnych symulatorów typu FFS w bazach klientów. Producent zamierza też wydłużyć godziny pracy centrum szkoleniowego, rozważa zaangażowanie się w trening pilotów od podstaw i przejęcia innych centrów szkolenia. To wszystko po to, aby zapobiec zbliżającemu się kryzysowi na rynku pracy dla pilotów. Boeing szacuje, że wkrótce rozwój linii będzie ograniczał przede wszystkim niedobór wykształconych pilotów.gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie