×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


NAA Retailing otworzy sklepy w strefie przylotów w Tokio-Naricie


Firma NAA Retailing, operator sklepów Fa-So-La Duty Free, otworzy pierwsze placówki duty free w strefie przylotów portu lotniczego Tokio-Narita.Dwie pierwsze placówki duty free w strefie przylotów zostaną otwarte we wrześniu w terminalu 2 portu lotniczego Narita. Pod koniec roku otwarte zostaną kolejne sklepy w strefach przylotów terminalu 1 oraz terminalu 3, informuje Narita International Airport Corporation. Nowo otwarte placówki będą sprzedawały głównie alkohol oraz wyroby tytoniowe. 


Na pojawienie się sklepów duty free w strefach przylotów japońskich lotnisk zezwoliła reforma systemu podatkowego kraju. Wcześniej, takie rozwiązanie nie było możliwe, głównie za sprawą oporu rodzimych handlowców, pomimo że przez lata japońscy operatorzy duty free oraz lotniska przekonywali, że japońska gospodarka traci na tym, iż japońcy turyści wydają pieniądza za granicą tylko dlatego, że nie mają możliwości dokonać zakupów duty-free po powrocie do kraju. Stąd też nowe rozwiązanie zostało dobrze przyjęte przez operatorów sklepów duty free.

- Nowy system spodoba się Japończykom wracającym do kraju, którzy nie chcą wozić ze sobą butelek z alkoholem oraz może stać się sposobem na wygodne zakupy last-minute. Osoby odwiedzające Japonię będą mogły cieszyć się zakupami duty free tuż po przylocie - przekonuje Narita International Airport Corporation.

Nowe regulacje przyjęły z uznaniem także niedawno sprywatyzowane porty lotnicze Sendai International oraz Kansai International.


fot. Tomasz Śniedziewskigość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie