×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baltona wygrała przetarg w Tallinie


Baltona Duty Free wygrała przetarg na operatora sklepów duty free w porcie lotniczym Lennart Meri Tallinn Airport. Jest to pierwsze wejście polskiego operatora na rynek krajów bałtyckich.


Siedmioletni kontrakt, który wygrała Baltona, zacznie obowiązywać od I kwartału 2018 r. Baltona będzie pierwszym operatorem duty free po tym, gdy lotnisko w Tallinie (które opisywaliśmy w naszym cyklu “Lądujemy w…”) rozbudowało terminal, w wyniku czego zmieniła się dostępna powierzchnia handlowa. 


Baltona zostanie operatorem trzech sklepów o łącznej powierzchni 980 m kw. Główny sklep, o powierzchni 800 m kw. będzie pierwszą placówką typu walk-through w historii lotniska. Pozostałe dwa sklepy będą oferowały zakupy last minute dla pasażerów transferowych oraz non-Schengen. 


W głównym sklepie pasażerowie znajdą tradycyjną ofertę duty free wzbogaconą o produkty lokalne. W ofercie duty free znajdą się kosmetyki i perfumy, wyroby tytoniowe, słodycze, alkohole, ubrania, akcesoria oraz biżuteria. Pasażerowie będą też mieli szansę kupić wyroby lokalne, takie jak wyselekcjonowane produkty spożywcze, pamiątki i tradycyjne produkty estońskie. Z myślą o pasażerach, którzy chcą spróbować lokalnych produktów przygotowana będzie specjalna strefa degustacji. 


Za projekt wnętrza odpowiedzialne jest londyńskie biuro projektowe The Design Solution, specjalizujące się w projektach sklepów travel retail. Wystrój wnętrza będzie łączyć tradycyjne elementy kultury estońskiej wraz z nowoczesną technologią. Do wykończenia powierzchni handlowej posłużą lokalne materiały, w szczególności drewno i belki, co ma podkreślać fakt że połowa powierzchni Estonii to tereny leśne. 


- Chcieliśmy by przestrzeń była całkowicie wrosła w tkankę lotniska, oferując pasażerom doświadczenie bezproblemowej podróży zrodzone z silnej identyfikacji miejsca - powiedział Nick Taylor, dyrektor The Design Solution.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc powitać Baltonę na lotnisku w Tallinie jako wyłącznego operatora naszej nowo stworzonej strefy airside. Baltona przedstawiła wizję nie tylko zbieżną z naszą wizją lotniska, ale także wykazała wyraźne zrozumienie potrzeb klientów. Jesteśmy pewni, że razem możemy ustanowić nowy poziom wyników dla obu naszych firm oraz stworzyć zajmujące, ekscytujące i satysfakcjonujące środowisko zakupów dla klientów lotniska w Tallinie - powiedział Eero Pärgmäe, dyrektor handlowy lotniska w Tallinie. 


- Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez lotnisko w Tallinie jako dostawca operacji handlowych w tej niezwykłej, nowej przestrzeni, która łączy dynamiczne środowisko zakupów z silną identyfikacją miejsca. Bliska współpraca pomiędzy Baltoną, Tallinn Airport i The Design Solution pomogła stworzyć zabawne i sugestywne miejsce zakupów, które oferuje kupującym autentyczny i niezapomniany charakter Estonii - powiedział Marcin Kiryluk, dyrektor rozwoju Baltony.

- Tallin ma wspaniałe hasło - "Lotnisko w Tallinie nigdy nie będzie największe na świecie, ale może być najprzytulniejszym lotniskiem świata" - i my staraliśmy się wyrazić ducha tego hasła w projekcie powierzchni handlowej. To jest niewielkie lotnisko z ogromną osobowością, której odbiciem jest reputacja jednego z najbardziej przyjaznego pasażerom portów lotniczych na świecie. Pracując blisko z The Design Solution oraz władzami lotniska chcieliśmy się upewnić, że tworzymy niezwykłą przestrzeń, która nie będzie jedynie ‘przystankiem w podróży’, ale miejscem gdzie pasażerowie czują się komfortowo i gdzie mogą poczuć, że są mile widziani - powiedział Piotr Kazimierski, prezes Baltona Duty Free. 


W 2016 roku port lotniczy w Tallinie obsłużył ponad 2,2 mln pasażerów, podróżujących do 34 kierunków. 

fot. Baltonagość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie