Baltona wygrała przetarg w Tallinie

22 czerwca 2017 11:50
Baltona Duty Free wygrała przetarg na operatora sklepów duty free w porcie lotniczym Lennart Meri Tallinn Airport. Jest to pierwsze wejście polskiego operatora na rynek krajów bałtyckich.
Reklama
Siedmioletni kontrakt, który wygrała Baltona, zacznie obowiązywać od I kwartału 2018 r. Baltona będzie pierwszym operatorem duty free po tym, gdy lotnisko w Tallinie (które opisywaliśmy w naszym cyklu “Lądujemy w…”) rozbudowało terminal, w wyniku czego zmieniła się dostępna powierzchnia handlowa.


Baltona zostanie operatorem trzech sklepów o łącznej powierzchni 980 m kw. Główny sklep, o powierzchni 800 m kw. będzie pierwszą placówką typu walk-through w historii lotniska. Pozostałe dwa sklepy będą oferowały zakupy last minute dla pasażerów transferowych oraz non-Schengen.


W głównym sklepie pasażerowie znajdą tradycyjną ofertę duty free wzbogaconą o produkty lokalne. W ofercie duty free znajdą się kosmetyki i perfumy, wyroby tytoniowe, słodycze, alkohole, ubrania, akcesoria oraz biżuteria. Pasażerowie będą też mieli szansę kupić wyroby lokalne, takie jak wyselekcjonowane produkty spożywcze, pamiątki i tradycyjne produkty estońskie. Z myślą o pasażerach, którzy chcą spróbować lokalnych produktów przygotowana będzie specjalna strefa degustacji.


Za projekt wnętrza odpowiedzialne jest londyńskie biuro projektowe The Design Solution, specjalizujące się w projektach sklepów travel retail. Wystrój wnętrza będzie łączyć tradycyjne elementy kultury estońskiej wraz z nowoczesną technologią. Do wykończenia powierzchni handlowej posłużą lokalne materiały, w szczególności drewno i belki, co ma podkreślać fakt że połowa powierzchni Estonii to tereny leśne.


- Chcieliśmy by przestrzeń była całkowicie wrosła w tkankę lotniska, oferując pasażerom doświadczenie bezproblemowej podróży zrodzone z silnej identyfikacji miejsca - powiedział Nick Taylor, dyrektor The Design Solution.

- Jesteśmy zachwyceni mogąc powitać Baltonę na lotnisku w Tallinie jako wyłącznego operatora naszej nowo stworzonej strefy airside. Baltona przedstawiła wizję nie tylko zbieżną z naszą wizją lotniska, ale także wykazała wyraźne zrozumienie potrzeb klientów. Jesteśmy pewni, że razem możemy ustanowić nowy poziom wyników dla obu naszych firm oraz stworzyć zajmujące, ekscytujące i satysfakcjonujące środowisko zakupów dla klientów lotniska w Tallinie - powiedział Eero Pärgmäe, dyrektor handlowy lotniska w Tallinie.


- Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez lotnisko w Tallinie jako dostawca operacji handlowych w tej niezwykłej, nowej przestrzeni, która łączy dynamiczne środowisko zakupów z silną identyfikacją miejsca. Bliska współpraca pomiędzy Baltoną, Tallinn Airport i The Design Solution pomogła stworzyć zabawne i sugestywne miejsce zakupów, które oferuje kupującym autentyczny i niezapomniany charakter Estonii - powiedział Marcin Kiryluk, dyrektor rozwoju Baltony.

- Tallin ma wspaniałe hasło - "Lotnisko w Tallinie nigdy nie będzie największe na świecie, ale może być najprzytulniejszym lotniskiem świata" - i my staraliśmy się wyrazić ducha tego hasła w projekcie powierzchni handlowej. To jest niewielkie lotnisko z ogromną osobowością, której odbiciem jest reputacja jednego z najbardziej przyjaznego pasażerom portów lotniczych na świecie. Pracując blisko z The Design Solution oraz władzami lotniska chcieliśmy się upewnić, że tworzymy niezwykłą przestrzeń, która nie będzie jedynie ‘przystankiem w podróży’, ale miejscem gdzie pasażerowie czują się komfortowo i gdzie mogą poczuć, że są mile widziani - powiedział Piotr Kazimierski, prezes Baltona Duty Free.


W 2016 roku port lotniczy w Tallinie obsłużył ponad 2,2 mln pasażerów, podróżujących do 34 kierunków.

fot. Baltona

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy