UIA zobowiązuje do udostępnienia danych osobowych

9 czerwca 2017 07:00
Ukraine International Airlines wprowadzają dla pasażerów wszystkich swoich lotów obowiązek przekazania danych paszportowych i danych kontaktowych podczas dokonywania rezerwacji na rejsy międzynarodowe i krajowe.
Reklama
12 kwietnia 2017 r. weszła w życie ustawa "O Narodowym Programie Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego" przyjęta przez Radę Najwyższą Ukrainy. Nowy program ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa pasażerów, personelu latającego i naziemnego oraz samolotów.

Zgodnie z nową ustawą wszyscy przewoźnicy, w tym UIA, którzy wykonują loty do i z UE, są obowiązani do dostarczenia ukraińskim organom imigracyjnym danych PNR (Passenger Name Record) dotyczących pasażera. Dane PNR zawierają imię, nazwisko, datę i plan podróży, informacje o bilecie, numer paszportu, dane kontaktowe, informacje o biurze wystawiającym bilet, nazwę biura podróży, informacje o rodzaju płatności, a także numer miejsca i informacje o bagażu.

- Przywiązujemy dużą wagę do zmian obowiązującego prawa Ukrainy w celu spełnienia wszystkich przepisów, jeśli chodzi o bezpieczeństwo - wspomniała Eugenia Satska, rzeczniczka prasowa UIA. - Dlatego UIA wprowadza nowe standardy i rozpoczyna transfery zaawansowanych informacji pasażerskich do służb imigracyjnych odpowiednich państw. Systemy rezerwacji będą dostosowywane w taki sposób, aby nie można było dokonać rezerwacji biletów bez podania prawidłowych danych pasażera.

Dane PNR mogą być gromadzone i przetwarzane w celu zapobiegania, wykrywania i ścigania przestępstw o charakterze terrorystycznym i innych rodzajów przestępczości zorganizowanej oraz docelowo będą przechowywane przez 4,5 roku. Kraje UE i pozostałe kraje z którymi będzie prowadzona wymiana danych pasażerskich będą wykorzystywały bezpieczne kanały informacyjne z uwzględnieniem ochrony prywatności i danych osobowych według międzynarodowych standardów.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy