×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: Wzrost o 2,6 proc. w maju


Koncern IAG obsłużył w maju 9,11 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 2,6 proc. w ujęciu rocznym. Pozytywnie wyróżniały się trasy krajowe.Z połączeń europejskich obsługiwanych przez koncern skupiający linie British Airways, Iberia, Vueling i Aer Lingus skorzystało w maju 4,98 mln pasażerów (wzrost o 1,3 proc.). Duża popularnością cieszyły się trasy krajowe (wzrost o 8 proc. do 2,13 mln), dużo mniejszą - trasy północnoamerykańskie (spadek o 0,3 proc. do 986 tys.). Pozostałe kierunki notowały niewielkie wzrosty do 3 proc. 

Średnie wypełnienie samolotów koncernu wzrosło o 0,7 pkt. proc. do 80,5 proc. Najwyższe było na trasach północnoamerykańskich (82,6 proc., spadek o 1,3 pkt. proc.), a najniższe na afrykańskich i bliskowschodnich (75,8 proc., spadek o 1,5 pkt. proc.). 

Przewozy mierzone wskaźnikiem RPK wzrosły łącznie o 1,8 proc. dla całego koncernu i o 10,6 proc. dla Aer Lingusa, 7,2 proc. dla Iberii, 4,6 proc. dla Vuelinga, a dla British Airways zanotowały spadek o 1,8 proc. gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie