Ryanair nie zaoferuje pokładowej sieci Wi-Fi

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
07 czerwca 2017 14:50
6 komentarzy
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w najbliższym czasie Ryanair nie zaoferuje pokładowej sieci Wi-Fi. Według Michaela O'Leary'ego nie opłaca się to z uwagi na to, że średni czas lotu linii jest zbyt krótki.
Reklama

- Nasza średnia długość lotu to wciąż godzina i piętnaście minut. Większość osób, które wchodzą na nasze pokłady uprzednio ściągnęło Netflix czy cokolwiek innego do ściągnięcia. Nie potrzebują Wi-Fi i nie wydaje mi się prawdopodobne, by za to płacili. Jeżeli to nie generuje dochodów, to szczerze, nie będziemy tego wprowadzać - powiedział Michael O’Leary, prezes Ryanair, w rozmowie z "The Sunday Business Post".

W listopadzie ubiegłego roku David O’Callaghan, szef działu rozwoju linii, powiedział że na pokładach Ryanair sieć Wi-Fi może się pojawić "w przeciągu roku lub dwóch lat". Jednak O’Leary jest przeciwny wprowadzeniu tego rozwiązania, gdyż wymagałoby ono instalacji specjalnych urządzeń, które nieznacznie zmniejszają opływowość samolotu oraz zwiększają jego wagę, tym samym powodując wzrost spalania paliwa. Korzyści finansowe osiągnięte w zamian byłyby niewielkie.


Obecnie bezpłatny internet poprzez pokładową sieć Wi-Fi oferują m.in. linie lotnicze Emirates, JetBlue, Norwegian, Turkish Airlines, Air China, Philippine Airlines, Hong Kong Airlines oraz Nok Air - wylicza "The Independent". Szereg innych linii lotniczych oferuje dostęp do internetu za opłatą. Szczególnie na trasach dalekodystansowych połączenie Wi-Fi staje się normą, a nowoczesne technologie umożliwiają dostęp z prędkością umożliwiającą oglądanie filmów.

Jak przyznają dostawcy internetu dla linii lotniczych, wielu przewoźników oferujących ten serwis ma problem z przełożeniem oferowania usługi na bezpośrednie dochody, jednak darmowy internet pozytywnie wpływa na wizerunek przewoźnika i pozwala budować lojalność pasażerów.

fot. Ryanair, Tomasz Śniedziewski
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_296cb 2017-06-12 09:31   
gość_296cb - Profil gość_296cb
gość_39c38: niektorzy wykorzystuja internet do pracy a nie tylko do rozrywki....a niektore loty maja po 3-4 godziny dlugosci ktore mozna byloby wykorzystac na zarabianie pieniedzy :P
gość_39c38 2017-06-12 08:52   
gość_39c38 - Profil gość_39c38
Czy naprawde nie da sie wytrzymac godziny bez internetu?
kemot97 2017-06-10 22:32   
kemot97 - Profil kemot97
Co kto lubi :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama