×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair nie zaoferuje pokładowej sieci Wi-Fi


Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w najbliższym czasie Ryanair nie zaoferuje pokładowej sieci Wi-Fi. Według Michaela O'Leary'ego nie opłaca się to z uwagi na to, że średni czas lotu linii jest zbyt krótki.- Nasza średnia długość lotu to wciąż godzina i piętnaście minut. Większość osób, które wchodzą na nasze pokłady uprzednio ściągnęło Netflix czy cokolwiek innego do ściągnięcia. Nie potrzebują Wi-Fi i nie wydaje mi się prawdopodobne, by za to płacili. Jeżeli to nie generuje dochodów, to szczerze, nie będziemy tego wprowadzać - powiedział Michael O’Leary, prezes Ryanair, w rozmowie z "The Sunday Business Post".

W listopadzie ubiegłego roku David O’Callaghan, szef działu rozwoju linii, powiedział że na pokładach Ryanair sieć Wi-Fi może się pojawić "w przeciągu roku lub dwóch lat". Jednak O’Leary jest przeciwny wprowadzeniu tego rozwiązania, gdyż wymagałoby ono instalacji specjalnych urządzeń, które nieznacznie zmniejszają opływowość samolotu oraz zwiększają jego wagę, tym samym powodując wzrost spalania paliwa. Korzyści finansowe osiągnięte w zamian byłyby niewielkie. 


Obecnie bezpłatny internet poprzez pokładową sieć Wi-Fi oferują m.in. linie lotnicze Emirates, JetBlue, Norwegian, Turkish Airlines, Air China, Philippine Airlines, Hong Kong Airlines oraz Nok Air - wylicza "The Independent". Szereg innych linii lotniczych oferuje dostęp do internetu za opłatą. Szczególnie na trasach dalekodystansowych połączenie Wi-Fi staje się normą, a nowoczesne technologie umożliwiają dostęp z prędkością umożliwiającą oglądanie filmów.  

Jak przyznają dostawcy internetu dla linii lotniczych, wielu przewoźników oferujących ten serwis ma problem z przełożeniem oferowania usługi na bezpośrednie dochody, jednak darmowy internet pozytywnie wpływa na wizerunek przewoźnika i pozwala budować lojalność pasażerów.

fot. Ryanair, Tomasz Śniedziewskigość_92933 - Profil
gość_92933
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie