Przetarg na obsługę powierzchni handlowej w Tel Awiwie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 czerwca 2017 09:20
Izraelska Administracja Lotnisk (IAA) ogłosiła przetarg na operatorów powierzchni handlowych w terminalach 1 i 3 lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie.
Reklama

Zainteresowani oferenci mogą ubiegać się o prowadzenie działalności handlowej w każdym z terminali, jak i łącznie. Co więcej, każdy uczestnik przetargu może zgłaszać więcej niż jedną ofertę przetargową, tym samym zwiększając swoje szanse w postępowaniu, wyjaśniają przedstawiciele IAA.

Z operatorem lub operatorami, którzy zwyciężą w przetargu, podpisany zostanie siedmioletni kontrakt, rozpoczynający się 1 stycznia 2018 r., który decyzją IAA może być przedłużony o kolejne trzy lata. Podmioty zainteresowane uczestnictwem w postępowaniu przetargowym mogą zgłaszać swoje oferty do 9 sierpnia.

Ogłoszenie przetargu jest następstwem ponownego otwarcia terminalu 1 lotniska Ben Guriona do obsługi międzynarodowych odlotów, które nastąpi 19 czerwca. Zmiana statusu terminalu 1 z krajowego na międzynarodowy, osłabi ruch w terminalu 3 lotniska, który do tej pory obsługiwał całość ruchu międzynarodowego. Jak szacują władze lotniska, terminal 1 przejmie około 1,5 z 9 mln pasażerów wylatujących co roku z lotniska w Tel Awiwie. Wszystkie przyloty będą jak do tej pory obsługiwane przez terminal 3.

Pasażerowie wylatujący z lotniska w Tel Awiwie mogą skorzystać z opcji polegającej na zamówieniu produktów duty free, które następnie będą mogli odebrać podczas powrotu. Opcja ta dostępna będzie także dla pasażerów odlatujących z terminalu 1 lotniska - w tym wypadku zamówione przez nich towary zostaną dostarczone do strefy przylotów terminalu 3.

Obecnym operatorem powierzchni handlowej lotniska jest JR/Duty Free.


fot. Ted Eytan (Flickr/CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama