×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair zwiększy liczbę lotów do Laponii


Ze względu na stały wzrost popytu na usługi turystyczne do Laponii Finnair wprowadza w sezonie zimowym 2017 r. połączenia do kolejnych lotnisk w Laponii. 


Łącznie w okresie od listopada do kwietnia przewoźnik zaoferuje 430 tys. miejsc do Laponii i będzie to prawie o 57 tys. więcej miejsc niż w sezonie zimowym 2016.

W okresie od 1 stycznia do 24 marca Finnair doda cztery cotygodniowe połączenia do Rovaniemi, w środy, piątki, soboty i niedziele, oferując w ten sposób nawet pięć lotów dziennie z Helsinek. Liczba miejsc do Kuusamo wzrośnie o 21 proc. przy trzech dodatkowych rejsach tygodniowo w poniedziałki, soboty i niedziele. Loty będą obsługiwane głównie samolotami embraerami E190.

Dodatkowo, wykonywane w zeszłym sezonie zimowym codzienne popołudniowe połączenie Helsinki-Ivalo-Kittilä będzie codziennie obsługiwane na trasach Helsinki-Ivalo i Helsinki-Kittilä. Rejsy będą wykonywane samolotami z rodziny airbus A319.

Fińska Laponia przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata i zainteresowanie tym regionem stale wzrasta - mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. - Z przyjemnością zauważamy, że dotyczy to również Polski. W ostatnim sezonie zimowym liczba polskich pasażerów latających z Finnairem do Laponii wzrosła o ponad 35 proc., najpopularniejszymi kierunkami były Rovaniemi i Kittilä.

Laponia jest znana z wielu zimowych atrakcji, takich jak wędkarstwo podlodowe, obserwowanie zorzy polarnej, jazda na nartach czy husky safari i kulig za reniferami. Finnair jako wiodący przewoźnik do Laponii oferuje podróżnym cotygodniowe połączenia z Helsinek do pięciu różnych lotnisk w Laponii dostosowując rozkład rejsów do lotów z Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Finnair obsługuje dwa razy dziennie loty z Warszawy do Helsinek, raz dziennie z Gdańska i do pięciu lotów tygodniowo z Krakowa.


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie